Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2011, 13:25

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Fable IV w 2013 roku?

Według najnowszego numeru Official Xbox Magazine, czwartej części Fable należy spodziewać się dopiero w 2013 roku.

Jak wynika z lektury październikowego numeru Official Xbox Magazine, czwartej części Fable możemy spodziewać się nie wcześniej niż w 2013 roku. Fani serii muszą więc być cierpliwi. Oczekiwanie umili im jedynie Fable: The Journey, którego premiera planowana jest na przyszły rok.

Po zakończeniu trylogii Fable, zastanawiano się jaki będzie następny krok Lionhead Studios. Okazuje się, że firma, w której pracuje Peter Molyneux nie zajmie się żadną nową marką, dalej eksploatując popularną serię. Niestety, nie znamy żadnych szczegółów dotyczących czwartej części produkcji, poza tym, że będziemy sterować za pomocą standardowego kontrolera.

Fable IV w 2013 roku? - ilustracja #1
Fable III

Ten ostatni szczegół to nawiązanie do Fable: The Journey, które tworzone jest wyłącznie dla posiadaczy kontrolerów Kinect. Decyzja o takim kroku wywołała i wciąż wywołuje sporo kontrowersji. Ostatnio mówi się o tym, że ta odsłona serii pozbawiona zostanie walki wręcz. Wciąż nie wiadomo czy będziemy mogli swobodnie kierować postacią, czy też zostaniemy ograniczeni do z góry zaprojektowanej ścieżki.