Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2011, 13:00

autor: Marek Oramus

Blizzard tworzy od podstaw Dotę na silniku StarCrafta II

Studio Blizzard poinformowało, że zaprezentowana podczas zeszłorocznego BlizzConu wersja moda Defense of the Ancients została całkowicie zmieniona i prace nad nią ruszyły od podstaw.

W ostatnim czasie jednym z najczęściej modyfikowanych modów, jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało, jest z pewnością Defense of the Ancients, którego pierwotna wersja opiera się na grze Warcraft III: Reign of Chaos. Obecnie, dwie najbardziej oczekiwane produkcje opierające się na tym pomyśle, to przygotowywana przez firmę Valve, Dota 2, a także zaprezentowana podczas zeszłorocznego konwentu BlizzCon, modyfikacja StarCrafta II.

Blizzard tworzy od podstaw Dotę na silniku StarCrafta II - ilustracja #1

Jonny Ebert, starszy projektant pracujący dla studia Blizzard, wypowiedział się dla serwisu Eurogamer na temat aktualnego stanu prac nad przygotowywaną przez nich wersją Doty. Okazało się, że od czasu pokazu w 2010 roku, mod tworzony z myślą o StarCrafcie II został całkowicie zmieniony i proces jego produkcji ruszył ponownie od zera. Decyzja ta została podjęta z powodu charakterystycznej dla tego wydawcy przyczyny – dążenia do spełnienia standardów przyjętych przez firmę Blizzard oraz konieczności dokładnej analizy założeń gatunku.

Frank Pearce, jeden ze współzałożycieli oraz aktualny wiceprezes studia Blizzard, odniósł się do najistotniejszych zmian z punktu widzenia nowych graczy. „Kluczową kwestią, którą należy podkreślić, jest nieprzystępność Doty z Warcrafta III dla nowicjuszy. Jedna z naszych filozofii tworzenia gier zakłada, że łatwo się nauczyć ich podstaw, ale trudno osiągnąć poziom mistrzowski. Modyfikacja Warcrafta III nie spełniała tej zasady”, stwierdził Pearce. Z tego względu twórcy skupiają się teraz nad przekształceniem nieprzystępnych rozwiązań w bardziej przyjazne.

Blizzard tworzy od podstaw Dotę na silniku StarCrafta II - ilustracja #2

Więcej szczegółów na temat nowej Doty poznamy podczas tegorocznego BlizzConu, który odbędzie się pod koniec października w Kalifornii. Modyfikacja zostanie prawdopodobnie wydana w okolicach premiery drugiej kampanii Starcrafta II: Heart of the Swarm.