Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2010, 09:47

autor: Rock Alone

BlizzCon 2010 - plan imprezy

Już w tym miesiącu, dokładnie 22-23 października odbędzie się największa impreza związana z twórczością Blizzarda. Tegoroczny BlizzCon będzie poświęcony trzem najważniejszym i w zasadzie jedynym obecnie tytułom tego zasłużonego studia: World of Warcraft: Cataclysm, StarCraft II: Wings of Liberty oraz Diablo III.

Już w tym miesiącu, dokładnie 22-23 października odbędzie się największa impreza związana z twórczością Blizzarda. Tegoroczny BlizzCon będzie poświęcony trzem najważniejszym i w zasadzie jedynym obecnie tytułom tego zasłużonego studia: World of Warcraft: Cataclysm, StarCraft II: Wings of Liberty oraz Diablo III.

Serwis MMO Champion opublikował rozkład konferencji i turniejów jakie będą się odbywały w trakcie imprezy. Wśród nich jest sporo rozgrywek StarCrafta II oraz finały arenowych zmagań World of Warcraft, równolegle jednak odbędzie się szereg konferencji podejmujących tematykę wymienionych wyżej gier. Będziemy zatem mogli posłuchać co nieco na temat najnowszej historii i fabuły SC2 i WoW, w obu przypadkach odbędą się również panele, podczas których deweloperzy odpowiedzą na pytania uczestników imprezy.

BlizzCon 2010 - plan imprezy - ilustracja #1

Rzućmy zatem okiem na to, czego możemy się spodziewać w przypadku poszczególnych tytułów.

Diablo III

W piątek zobaczymy nowy fragment gameplaya, w sobotę natomiast materiał dotyczący wytwarzania przedmiotów w grze. Wcześniej pisaliśmy już o systemie karawan, mamy więc nadzieję na jakieś nowe informacje w tym zakresie.

StarCraft II: Wings of Liberty

Tutaj przede wszystkim rozgrywki turniejowe, które będą trwały praktycznie przez dwa dni, z finałem w sobotę wieczorem. Oprócz tego, tematyka gry zostanie poruszona w trakcie kilku paneli. W piątek zobaczymy dokładnie trzy. Pierwszy poświęcony edytorowi map, drugi zatytułowany „Secrets of the Masters”. Ostatni - wieczorny, będzie się skupiał na fabule i historii gry.

W sobotę odbędą się kolejne panele, w tym dyskusja na temat multiplayera, oraz oprawy wizualnej tytułu.

World of Warcraft: Cataclysm

Najwięcej informacji usłyszymy na temat tego właśnie tytułu. Trudno się zresztą dziwić, bowiem premiera dodatku już 7 grudnia. Konferencje zaczną się już w piątek, ale najważniejszym wydarzeniem będzie niewątpliwie sobotnia prezentacja filmu stanowiącego wstęp do Kataklizmu. Oprócz tego odbędzie się oczywiście szereg paneli dotyczących klas postaci, rajdów i instancji. Obejrzymy również rajd na żywo - być może będzie to już jakiś materiał z Kataklizmu. Jest na to szansa, gdyż już wczoraj Blizzard zapowiedział wprowadzenie do beta testów nowych instancji rajdowych.

Oprócz tego możemy się oczywiście spodziewać innych atrakcji. Należą do nich tradycyjne już konkursy na kostium, piosenkę i taniec, oparte na twórczości Blizzarda oraz koncert zamykający całą konferencję.

Wszystkie bilety na BlizzCon zostały już wyprzedane jakiś czas temu, więc jeśli ktoś poczuje nagłą ochotę odwiedzenia Anaheim w Kalifornii i wizyty na imprezie to będzie miał raczej kłopot. Jednak dla wszystkich, dostępne są jeszcze wirtualne bilety, pozwalające na żywo oglądać imprezę. Wiąże się to z jednak z wydatkiem około 120 złotych, co może jest niemałą kwotą, którą jednak, jak pokazały ubiegłe lata, mnóstwo fanów jest gotowych wydać bez zmrużenia oka. Dodatkowym bonusem jest tu również pet w World of Warcraft, tym razem jest to mały Deathwing.

Z dodatkowych informacji mamy również małą aktualizację na stronie World of Warcraft: Cataclysm poświęconą nowej profesji drugorzędnej – archeologii. Swoją drogą, już w najbliższym czasie możecie spodziewać się na łamach gry-online.pl większej ilości materiałów na temat dodatku. Wśród nich będzie również artykuł dotyczący wspomnianej właśnie profesji.