Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka StarCraft II: Legacy of the Void (PC)
OkładkaStarCraft II: Legacy of the Void (PC)

StarCraft II: Legacy of the Void PC

Trzecia odsłona trylogii StarCraft II, stanowiącej kontynuację bestsellerowego kosmicznego RTS-a firmy Blizzard. Ostatni epizod trzyczęściowej kampanii fabularnej gry poświęcony jest najbardziej tajemniczej rasie w uniwersum StarCrafta - Protossom.

To jest dodatek do gry StarCraft II: Wings of Liberty.

Strategiczne | science fiction | RTS | widok izometryczny | kooperacja

StarCraft II: Legacy of the Void Premiera PC

10listopada2015

pudełko PL

10listopada2015

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Starcraft II: Legacy of the Void to trzeci epizod kontynuacji jednej z najbardziej znanych strategii czasu rzeczywistego w historii gier komputerowych. Pierwsza część tej serii została wydana w 1998 roku i doczekała się dodatku pod tytułem Brood War. Na drugą odsłonę składają się natomiast w sumie trzy epizody: Wings of LibertyHeart of the SwarmLegacy of the Void. Za wszystkie tytuły odpowiada firma Blizzard. Każdy jest dostępny jedynie w wersji na PC.

StarCraft II w wielu aspektach przypomina pierwowzór, zaś same podstawy rozgrywki nie uległy większym zmianom. W każdej z trzech części wcielamy się w jedną z tradycyjnych frakcji. Dowodząc Terranami, Zergami i Protossami musimy doprowadzić każdą z tych ras do zwycięstwa, rozbudowując bazę, zbierając surowce, rozwijając własne możliwości technologiczne oraz oczywiście pokonując wroga. Poszczególne części gry składają się z kilkunastu misji, w których poznajemy pełną zwrotów akcji historię danej strony konfliktu i poznajemy tajniki ich cywilizacji.

W Legacy of the Void wcielamy się w Artanisa - dowódcę potężnych i technologicznie zaawansowanych Protossów o bardzo tajemniczej przeszłości. Kampania opowiadająca o ich przygodach skupia się na wątkach dyplomatycznych, więc bardzo często naszym zadaniem jest rozwiązywanie wewnętrznych konfliktów i szukanie kompromisów pomiędzy skłóconymi kastami. Wszystko po to, aby wspólnie stawić czoła zagrażającemu wszechświatowi Amonowi – starożytnemu Xel'nadze.

Rasa Protossów nieustannie stara się ulepszać swoją zaawansowaną armię – przejaw tego widać także i w kampanii, gdzie zgodnie z dotychczasową praktyką, dostępne są różne wariacje znanych jednostek. Na przykład Stalkery oprócz umiejętności teleportacji, potrafią także znikać, zaś Zealoci oprócz błyskawicznego szarżowania na przeciwnika mogą przebijać się przez jego szeregi za pomocą nowego, potężnego ataku. W odróżnieniu od poprzedniej odsłony serii, tym razem możemy swobodnie zmieniać wersje jednostek przed rozpoczęciem każdej misji.

Nowe ulepszenia jednostek z trybu kampanii nie znalazły się jednak w multiplayerze. W ich miejsce gracze otrzymali jednak kilka całkowicie nowych oddziałów, zaś istniejące doczekały się kilku znaczących zmian. Dodatkowo, do dotychczasowych trybów, w Legacy of the Void dołączyły dwa całkowicie nowe – Sprzymierzeni Przywódcy (dwóch graczy walczy razem przeciwko AI) oraz Tryb Archonta (pojedynek 2vs2, w którym gracze z tej samej drużyny mają wspólną bazę, jednostki i surowce).

Pod względem graficznym Legacy of the Void niewiele różnić się od Wings of Liberty czy Heart of the Swarm, wciąż jednak prezentuje się bardzo dobrze. Świetnie zrealizowano także muzykę, dźwięki oraz dialogi i charakterystyczne odzywki jednostek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 690 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 1111 głosów czytelników.

StarCraft II: Legacy of the Void cena w dniu premiery: 144,90 PLN

Klasyfikacja PEGI StarCraft II: Legacy of the Void

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

StarCraft II: Legacy of the Void Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.20 GHz/AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.9 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 7600/Radeon HD 2600 XT lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 3.3 GHz/AMD FX-4300 3.8
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 7790 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit