Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warcraft III: Reign of Chaos (PC)
OkładkaWarcraft III: Reign of Chaos (PC)

Warcraft III: Reign of Chaos PC

Warcraft III: Reign of Chaos to trzecia odsłona kultowej serii osadzonych w realiach fantasy RTS-ów, zapoczątkowanej w 1994 roku przez studio Blizzard. W krainie Azeroth siły ludzi, orków i nocnych elfów stawiają czoła inwazji nieumarłych, zwanych Plagą albo Nocnym Legionem.

Strategiczne | fantasy | RTS

Warcraft III: Reign of Chaos Premiera PC

3lipca2002

pudełko PL

5lipca2002

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Warcraft III: Reign of Chaos

League of Legends

SpellForce: Zakon Świtu

Dota 2

Warcraft III: Reign of Chaos to trzecia odsłona znanej serii strategicznej Warcraft, stworzonej przez legendarne studio Blizzard Entertainment (autorów takich hitów jak Diablo, StarCraft, World of Warcraft czy Overwatch). Produkcja ta łączy klasyczny model rozgrywki, znany z tytułów należących do podgatunku RTS (real time strategy), z elementami typowymi dla gier RPG (połączenie to zostało przez autorów nazwane Role Play Strategy).

Fabuła

Akcja Warcraft III: Reign of Chaos toczy się w fantastycznym świecie Azeroth. Fabuła skupia się na inwazji demonicznego Płonącego Legionu i przedstawia losy kilku kluczowych postaci z uniwersum Warcraft – przede wszystkim młodego księcia Arthasa Menethila oraz orkowskiego szamana Thralla.

Mechanika

Warcraft III: Reign of Chaos jest strategią czasu rzeczywistego, w której akcję przedstawiono w widoku izometrycznym. Gracze budują bazy, zbierają zasoby, a następnie tworzą jednostki, które wysyłają do walki z przeciwnikami. Równocześnie w każdej rozgrywce kontrolujemy potężnych bohaterów – w toku danego starcia zdobywają oni doświadczenie oraz przedmioty (na mapach znaleźć można potwory, które zabijamy w tym właśnie celu).

Produkcja studia Blizzard Entertainment oddaje w ręce graczy cztery odmienne frakcje: ludzi (a w zasadzie Przymierze, w ramach którego znaleźć można także m.in. krasnoludy oraz wysokie elfy), nieumarłych, nocne elfy oraz orki. Każda rasa posiada własną, charakterystyczną dla niej mechanikę rozgrywki, a także rozbudowaną listę jednostek i bohaterów – dzięki temu kontroluje się je inaczej, stosując zupełnie inne taktyki w trakcie walki.

Tryby gry

W Warcraft III: Reign of Chaos możemy grać zarówno samotnie (w ramach kampanii lub pojedynczych starć), jak i z innymi (korzystając z rozbudowanego, sieciowego trybu wieloosobowego).

Kwestie techniczne

Warcraft III: Reign of Chaos posiada trójwymiarową oprawę graficzną. Silnik, na którym działa gra lata młodości ma już za sobą, jednak barwny styl artystyczny sprawia, że na produkcji Blizzard Entertainment wciąż można zawiesić oko. Na uwagę zasługuje też doskonała muzyka oraz wysokiej jakości filmy CGI, za pośrednictwem których przedstawiono najważniejsze fragmenty historii.

Ostatnia modyfikacja 15 lutego 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-24  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 5631 głosów czytelników.

Warcraft III: Reign of Chaos cena w dniu premiery: 129 PLN

Klasyfikacja PEGI Warcraft III: Reign of Chaos

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Warcraft III: Reign of Chaos Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 400 MHz Pentium II
  • 128 MB RAM
  • 8 MB akcelerator graficzny