Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2018, 14:52

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Warcraft 3 Reforged – zobacz porównanie graficzne z oryginalną wersją

Serwis Candyland opublikował filmik prezentujący porównanie graficzne obydwu wersji RTS-a Warcraft III – tej wydanej w 2002 roku oraz zapowiedzianego niedawno remastera Reforged.

Warcraft III Reforged kontra Warcraft III: Reign of Chaos. - Warcraft 3 Reforged – zobacz porównanie graficzne z oryginalną wersją - wiadomość - 2018-11-07
Warcraft III Reforged kontra Warcraft III: Reign of Chaos.

WARCRAFT III: REFORGED W SKRÓCIE:

  1. Remaster Warcraft III, oferujący zwartość podstawki i dodatku The Frozen Throne;
  2. oprawa graficzna została odświeżona, jednak starano się przy tym zachować klimat oryginalnej produkcji;
  3. Deweloper: Blizzard Entertainment
  4. Wydawca: Blizzard Entertainment
  5. Gatunek: strategia
  6. Platformy: PC
  7. Data premiery: 2019 r.

Znany serwis Candyland przygotował film przedstawiający porównanie graficzne oryginalnej i poprawionej wersji strategii czasu rzeczywistego Warcraft III. Widzimy na nim, jakie usprawnienia studio Blizzard Entertainment wprowadza w oprawie graficznej tego wiekowego tytułu. Czy efekt końcowy jest zadowalający? Oceńcie sami.

Jak widać, poprawki nie ograniczają się do liftingu tektur i modeli (choć szczególnie te drugie w wersji Reforged prezentują się zdecydowanie lepiej). Deweloperzy zdecydowali się również na wyreżyserowanie od nowa scen fabularnych, tak by nieco bardziej pasowały do współczesnych standardów prowadzenia opowieści. Zamiast widzianych z pewnego oddalenia, zabawnie biegających postaci otrzymujemy zbliżenia, dzięki którym znacznie lepiej widać emocje odczuwane przez bohaterów.

Warcraft III: Reign of Chaos to strategia czasu rzeczywistego, wydana szesnaście lat temu na PC. Gra charakteryzuje się dość ciekawym pomysłem na rozgrywkę, łączącym rozwiązania typowe dla gatunku z elementami RPG. Opowieść przedstawiona w omawianym tytule koncentruje się na postaci księcia Lordaeronu – Arthasa Menethila. Produkcja doczekała się również dodatku zatytułowanego The Frozen Throne.

Remaster Warcraft III – okraszony podtytułem Reforgedzostał zapowiedziany w czasie tegorocznego BlizzConu. Ulepszona wersja, poza poprawioną oprawą graficzną, wprowadzi też pewne zmiany w scenariuszu, by lepiej dostosować go do wydanego później World of Warcraft oraz jego dodatków. Produkcja umożliwi rozegranie dwóch kampanii – zarówno tej znanej z podstawki, jak i rozszerzenia The Frozen Throne. Będziemy mogli również grać w trybie wieloosobowym – co ciekawe, nawet z posiadaczami oryginalnej wersji gry. Premiery Warcraft III: Reforged należy się spodziewać w przyszłym roku. Gra zmierza na komputery i będzie dostępna w polskiej wersji językowej.

  1. Warcraft III: Reforged – strona oficjalna