Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2018, 14:31

autor: Movis

Fortnite patch 6.22 – Heavy AR, tryb Team Terror, skórki NFL

Epic Games tym razem postawiło na sportowe emocje i nowe tryby czasowe w Fortnite i Fortnite: Battle Royale. W PvP znajdziecie kolejną broń, zupełnie nowy tryb gry Team Terror i powrót lubianego klasyka Blitz!. Już niedługo dostępne będą też skórki z uniformami futbolu amerykańskiego.

Już po Halloween, ale Epic jedzie dalej.... - Fortnite patch 6.22 – Heavy AR, tryb Team Terror, skórki NFL - wiadomość - 2018-11-06
Już po Halloween, ale Epic jedzie dalej....

Epic Games ma jeszcze nieco czasu przed Bożym Narodzeniem, dlatego stara się przedłużyć okres Halloween jak tylko może kolejnymi eventami. W najnowszym patchu 6.22 do Fortnite i Fortnite: Battle Royale dodatkowo znajdziemy też nową broń z niezłym kopem oraz kolejną część wydarzenia Fortnitemares w Ratowaniu świata.

Battle Royale – Heavy AR, tryb Team Terror

W trybie Battle Royale twórcy postanowili nieco zatrząść metagrą i dodać do meczów Ciężki karabin szturmowy. Przypominająca z wyglądu karabinek AK broń ma niezłego kopa (44/46/48 obrażeń), lecz cechuje się niższą szybkostrzelnością w porównaniu z innymi broniami ze swojego segmentu. Można ją znaleźć luzem, w skrzyniach i automatach do sprzedaży przedmiotów oraz w zrzutach zaopatrzenia.

25 naboi w magazynku starczy na wykończenie paru wrogów. - Fortnite patch 6.22 – Heavy AR, tryb Team Terror, skórki NFL - wiadomość - 2018-11-06
25 naboi w magazynku starczy na wykończenie paru wrogów.

Nadrabiając brak czasowego trybu w ostatniej aktualizacji Epic Games tym razem prezentuje aż dwa – jedną nowość i powracający klasyk. Drużyna Terroru łączy znane mechaniki w ciekawy sposób. Zawodnicy dzieleni są na dwa zespoły po 32 osoby i muszą zlikwidować wszystkich oponentów. Korzystając jednak z ostatniego wysypu halloweenowych monstrów, na mapie porozmieszczano sporo generatorów potworów, które po zniszczeniu zostawiają po sobie niezłe skarby. Jest to więc pewien mix PvP i PvE. Sprawdzoną odmianą zabawy jest zaś Blitz!, który przyśpiesza praktycznie każdy element standardowego Battle Royale, od prędkości burzy po skrócenie czasu oczekiwania na kolejne okręgi.

Z pozostałych ciekawostek – częstotliwość występowania balonów obniżono z 12% do 3%, a burza zadaje teraz maksymalnie 8 obrażeń jednym „atakiem”, a nie 10, jak miało to miejsce wcześniej.

Skórki

O ile powiązanie amerykańskiego futbolu z Fortnite było dość nieoficjalne i opierało się jedynie na celebracji zdobytych na boisku punktów tańcem z gry, teraz Epic pozwala fanom tego sportu na reprezentowanie ulubionego zespołu. Od 10 listopada (1:00 czasu lokalnego) w sklepie kupić będzie można stroje z amerykańskiej Narodowej Ligi Futbolowej (NFL). Są one o tyle ciekawe, że kolory można dostosować do kolorystyki każdej drużyny grającej w lidze, a nawet dobrać odpowiedni numer na plecach. Poniżej zobaczycie, jak prezentują się w akcji:

Fortnite ze skórkami NFL z futbolu amerykańskiego

Save the World – Fortnitemares Part 2

Spooky, scary... - Fortnite patch 6.22 – Heavy AR, tryb Team Terror, skórki NFL - wiadomość - 2018-11-06
Spooky, scary...

W PvE Halloween trwa w najlepsze w postaci drugiej części wątku fabularnego Fortnitemares. Oficjalna informacja zachęca do ukończenia zadań w Heksylwanii, uwieńczonych finałowym pokonaniem minibossa Włada. W sklepie okolicznościowym pojawił się bohater Wilkołak Straszliwiec (Ninja), a za ukończenie wyzwań otrzymamy Hożą Paną Mroku (Rubieżnik) oraz broń LKM Cukierek Kukurydziany.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry