Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2018, 18:29

autor: Vergil

Autorzy The Turing Test i Battalion 1944 pracują nad nową grą dla Square Enix

Studio Bulkhead Interactive zacieśnia współpracę z firmą Square Enix. Oprócz gry Battalion 1944, zespół tworzy niezapowiedzianą jeszcze produkcję, której wydanie weźmie na siebie japoński wydawca.

O ile studio Bulkhead Interactive nie musi być wszystkim znane, o tyle większość graczy z pewnością słyszała o takich produkcjach, jak The Turing Test czy Battalion 1944. Oba dzieła tego brytyjsko-niemieckiego zespołu zostały wydane przez Square Enix, a teraz współpraca tych firm wchodzi na wyższy poziom. Japoński gigant poinformował bowiem, że kupił dwadzieścia procent udziałów w Bulkhead Interactive, a Phil Elliot, który do tej pory zajmował się w Square Enix kwestiami związanymi z wydawaniem gier niezależnych, zasiądzie w zarządzie studia.

Jak zatem wygląda przyszłość Bulkhead Interactive? Ekipa przede wszystkim zamierza w przyszłym roku zakończyć prace nad Battalionem 1944, który obecnie można znaleźć w steamowym Wczesnym dostępie. Poza tym studio pracuje już nad enigmatyczną produkcją reprezentującą zupełnie nową markę, której wydaniem zajmie się oczywiście Square Enix. Ponadto firma w niedługim czasie powinna nieco się rozrosnąć, pozyskując nowe „talenty”.

The Turing Test z 2016 roku to debiutancki projekt studia Bulkhead Interactive. - Autorzy The Turing Test i Battalion 1944 pracują nad nową grą dla Square Enix - wiadomość - 2018-11-06
The Turing Test z 2016 roku to debiutancki projekt studia Bulkhead Interactive.

Bulkhead Interactive istnieje od 2015 roku. Zespół posiada dwa oddziały – w brytyjskim Derby (Bulkhead Phoenix) oraz niemieckim Monachium (Bulkhead Darkhorse). Jego debiutanckim projektem był The Turing Test – gra logiczna, która w 2016 roku trafiła na komputery osobiste oraz Xboksa One, z kolei w styczniu 2017 roku pojawiła się również na PlayStation 4. Drugie dzieło studia, czyli wielokrotnie wspominany tutaj Battalion 1944, zmierza na te same platformy, a jego premiera ma się odbyć w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Bulkhead Interactive
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Square Enix
  3. Battalion 1944 – czy tęsknimy za sieciowymi FPS-ami w starym stylu?