Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCSwitchPS4XONE
Okładka The Turing Test (PC)

The Turing Test

Osadzona w konwencji science fiction pierwszoosobowa gra logiczna studia Bulkhead Interactive. Akcja The Turing Test osadzona została w bliżej nieokreślonej przyszłości, kiedy na jednym z księżyców Jowisza odkryte zostają pozornie niegroźne, obce formy życia.

Logiczne | FPP | science fiction | eksploracyjne | Xbox Game Pass

Okładka The Turing Test (PC)

data premiery gry:

30sie2016

PC XONE

24sty2017

PS4

7lut2020

Switch

The Turing Test to gra logiczna FPP. Projekt opracowało studio Bulkhead Interactive, założone przez autorów Pneuma: Breath of Life, a wydała firma Square Enix.

Fabuła

Gra osadzona jest w bliżej niesprecyzowanej przyszłości, w jakiś czas po tym, jak ludzkości udało się znaleźć obce formy życia na powierzchni Europy, czyli czwartego co do wielkości księżyca Jowisza. Organizmy te wydają się proste i kompletnie niegroźne, ale mimo to mieszkańcy Ziemi z niepokojem podchodzą do tego odkrycia.

W kampanii wcielamy się w astronautkę imieniem Ava Turing, pełniącą rolę inżyniera w strukturach Międzynarodowej Agencji Kosmicznej. Kobieta zostaje wysłana na powierzchnię Europy w celu dalszego zbadania obcych organizmów. Na miejscu odkryje znacznie więcej, niż się spodziewała.

Mechanika

The Turing Test należy do spopularyzowanego przez serię Portal gatunku pierwszoosobowych gier logicznych. Podczas zabawy akcję obserwujemy więc z oczu bohaterki, a sterowanie przypomina FPS-y, ale jednocześnie nie znajdziemy tutaj żadnej walki. Zamiast tego rozgrywka koncentruje się głównie na rozwiązywaniu zagadek.

Większość łamigłówek wymaga sprytnego wykorzystywania urządzenia służącego do manipulacji energią i transferowania jej pomiędzy obiektami. Istotną rolę odgrywa także robienie użytku z różnorodnych mechanizmów oraz inteligentnych maszyn. Rozgrywkę urozmaicają okazjonalne proste wyzwania platformówkowe, podczas których musimy wykazać sie dobrym refleksem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 242 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do The Turing Test

Klasyfikacja PEGI The Turing Test

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Turing Test

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz/AMD Athlon 64 X2 6400+ 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/ Radeon HD 5770 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i7-920 2.66 GHz/AMD A8-3870K 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670/3 GB Radeon R9 280 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Recenzja gry The Turing Test - to nie jest Portal 3
Recenzja gry The Turing Test - to nie jest Portal 3

Recenzja 5 września 2016, 14:20

W sporym torcie interesujących rozwiązań znajdziemy też, niestety, nadpsute owoce. Dużym problemem jest bowiem sterowanie za pomocą pada. Sprawdza się ono doskonale, dopóki nie dochodzi do momentu, kiedy musimy manipulować którymś z urządzeń – na przykład holograficznym mostem. Okazuje się, że nawet minimalne wychylenie gałki analogowej powoduje zbyt gwałtowny ruch obiektu – zupełnie tak, jakby program odbierał informację od kontrolera w sposób cyfrowy, a nie analogowy. Nie wiem, czy ten sam problem występuje w wydaniu konsolowym, ale na pececie jest to poważne utrudnienie. Tym bardziej że menu sterowania nie oferuje żadnego suwaka odpowiedzialnego za czułość ruchów pada.

PC
XONE
PS4
Switch