Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2016, 10:59

autor: Adrian Werner

The Turing Test nową grą logiczną twórców Pneuma: Breath of Life

Autorzy udanej pierwszoosobowej gry logicznej Pneuma: Breath of Life zapowiedzieli kolejnego reprezentanta tego gatunku. Jest nim The Turing Test, w którym pokierujemy astronautką rozwiązującą zagadki na księżycu Europa. Bevel Studios tworzy ten tytuł w ramach programu Square Enix Collective.

Założone przez autorów Pneuma: Breath of Life studio Bulkhead Interactive zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim pierwszoosobowa gra logiczna The Turing Test, w której wcielimy się w astronautkę próbującą odkryć sekrety Europy, czwartego co do wielkości księżyca Jowisza. Produkcja zmierza na pecety oraz konsolę Xbox One, a premiera zaplanowana została na sierpień tego roku. Warto wspomnieć, że autorzy uczestniczą w programie Square Enix Collective, w ramach którego wydawca pomaga w dystrybucji i reklamie, ale wszystkie prawa do marki pozostają w rękach deweloperów.

Gra osadzona będzie w bliżej niesprecyzowanej przyszłości, w jakiś czas po tym, jak ludzkości udało się znaleźć obce formy życia na powierzchni Europy. Organizmy te wydają się być proste i kompletnie niegroźne, ale mimo to mieszkańcy Ziemi z niepokojem podchodzą do tego odkrycia.

W kampanii wcielimy się w astronautkę imieniem Ava Turing, pełniącą rolę inżyniera w strukturach Międzynarodowej Agencji Kosmicznej. Kobieta zostanie wysłana na powierzchnię Europy, w celu dalszego zbadania obcych organizmów. Na miejscu odkryje znacznie więcej niż się spodziewała. Fabuła ma być jedną z głównych atrakcji gry, więc autorzy nie chcą zdradzać niczego więcej poza zasugerowaniem, że w scenariuszu kluczową rolę odegrają pytania o to, czym różnią się żywe organizmy od maszyn oraz o cenę, jaką trzeba zapłacić za utrzymanie ludzkich zasad moralnych.

The Turing Test należeć będzie do spopularyzowanego przez serię Portal gatunku pierwszoosobowych gier logicznych. Podczas zabawy akcję będziemy obserwowali z oczu bohaterki, a rozgrywka skoncentruje się głównie na rozwiązywaniu zagadek. Większość łamigłówek ma wymagać sprytnego wykorzystywania urządzenia służącego do manipulacji energią i transferowania jej pomiędzy obiektami. Istotną rolę odegra także robienie użytku z różnorodnych mechanizmów oraz inteligentnych maszyn.

  1. Bevel Studios – strona oficjalna
  2. Square Enix Collective – strona oficjalna