Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSPCXONEANDPS4Switch
Okładka Bridge Constructor Portal (iOS)
OkładkaBridge Constructor Portal (iOS)

Bridge Constructor Portal

Prosta gra logiczna stworzona przez studio ClockStone w porozumieniu z firmą Valve, będąca crossoverem popularnych cyklów Portal oraz Bridge Constructor.

Logiczne | science fiction | budowlane | 2.5D | Xbox Game Pass

Bridge Constructor Portal Premiera

20gru2017

PC AND iOS

28lut2018

Switch XONE

1mar2018

PS4

Gry podobne do Bridge Constructor Portal

World of Goo

Say No! More

Bridge Constructor

Bridge Constructor Portal jest prostą grą logiczną przeznaczoną na PC, konsole i urządzenia mobilne. Tytuł został stworzony przez studio ClockStone w porozumieniu z firmą Valve i stanowi crossover dwóch popularnych serii – zapoczątkowanej w 2013 roku Bridge Constructor i sięgającego korzeniami 2007 roku cyklu Portal.

Fabuła

Fabularnie Bridge Constructor Portal rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi z Portal 1 i 2. Gracze wcielają się w nowego pracownika Aperture Science Enrichment Center, oddelegowanego do projektowania eksperymentalnych mostów i ramp. Kierowany przez znaną z poprzednich części cyklu firmy Valve sztuczną inteligencję GLaDOS (w tej roli ponownie słyszymy Ellen McLain) musi on pomyślnie przejść przez 60 zróżnicowanych prób o rosnącym poziomie trudności, które pozwolą mu zostać najlepszym w swoim fachu.

Mechanika

Zdaniem graczy w Bridge Constructor Portal, podobnie jak w poprzednich odsłonach serii od studia ClockStone, jest bezpieczne przetransportowanie ciężarówki lub całego konwoju z ładunkiem z punktu A do punktu B. Na drodze pojazdów stoją liczne przeszkody, między innymi przepaście, wieżyczki strażnicze, lasery i zbiorniki z kwasem. Aby samochody mogły je pokonać, gracze muszą tworzyć za pomocą udostępnionych przez grę surowców wymyślne, odpowiednio wytrzymałe konstrukcje. Jednak w Aperture Science Enrichment Center samo drewno i stal na nic się przydadzą. Aby móc jak najefektywniej rozwiązywać przygotowane przez twórców łamigłówki, trzeba wykorzystać również znane z serii Portal elementy, takie jak żele zmieniające właściwości powierzchni, skocznie, skrzynki oraz, rzecz jasna, tytułowe portale.

Podczas konstruowania mostów gracze muszą mieć na uwadze nie tylko sam fakt, czy są one zbudowane w odpowiedni sposób. Niezbędne jest również zwracanie uwagi na koszty. Podczas każdej próby istnieją pewne ograniczenia budżetowe, w których trzeba się zmieścić. Odpowiednio niski koszt struktury pozytywnie wpłynie na końcową ocenę danego wyzwania.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna w Bridge Constructor Portal utrzymana jest w klimacie znanym z serii Portal. Całość jest zatem bardzo futurystyczna i sterylna, co sprzyja wrażeniu bycia poddawanym testom. Na szczególną uwagę zasługuje starannie oddana fizyka, a zwłaszcza zobrazowanie sił nacisku działających na poszczególne elementy wybudowanych konstrukcji. Jest to jedna z cech charakterystycznych dla cyklu Bridge Constructor.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 0,8 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bridge Constructor Portal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Bridge Constructor Portal Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce 460 lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE
AND
iOS
Switch