Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCXONEPS4iOSANDSwitch
Okładka Bridge Constructor Portal (PC)

Bridge Constructor Portal

Prosta gra logiczna stworzona przez studio ClockStone w porozumieniu z firmą Valve, będąca crossoverem popularnych cyklów Portal oraz Bridge Constructor.

Logiczne | science fiction | budowlane | 2.5D | Xbox Game Pass

Okładka Bridge Constructor Portal (PC)

data premiery gry:

20gru2017

PC AND iOS

28lut2018

Switch XONE

1mar2018

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bridge Constructor Portal jest prostą grą logiczną przeznaczoną na PC, konsole i urządzenia mobilne. Tytuł został stworzony przez studio ClockStone w porozumieniu z firmą Valve i stanowi crossover dwóch popularnych serii – zapoczątkowanej w 2013 roku Bridge Constructor i sięgającego korzeniami 2007 roku cyklu Portal.

Fabuła

Fabularnie Bridge Constructor Portal rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi z Portal 1 i 2. Gracze wcielają się w nowego pracownika Aperture Science Enrichment Center, oddelegowanego do projektowania eksperymentalnych mostów i ramp. Kierowany przez znaną z poprzednich części cyklu firmy Valve sztuczną inteligencję GLaDOS (w tej roli ponownie słyszymy Ellen McLain) musi on pomyślnie przejść przez 60 zróżnicowanych prób o rosnącym poziomie trudności, które pozwolą mu zostać najlepszym w swoim fachu.

Mechanika

Zdaniem graczy w Bridge Constructor Portal, podobnie jak w poprzednich odsłonach serii od studia ClockStone, jest bezpieczne przetransportowanie ciężarówki lub całego konwoju z ładunkiem z punktu A do punktu B. Na drodze pojazdów stoją liczne przeszkody, między innymi przepaście, wieżyczki strażnicze, lasery i zbiorniki z kwasem. Aby samochody mogły je pokonać, gracze muszą tworzyć za pomocą udostępnionych przez grę surowców wymyślne, odpowiednio wytrzymałe konstrukcje. Jednak w Aperture Science Enrichment Center samo drewno i stal na nic się przydadzą. Aby móc jak najefektywniej rozwiązywać przygotowane przez twórców łamigłówki, trzeba wykorzystać również znane z serii Portal elementy, takie jak żele zmieniające właściwości powierzchni, skocznie, skrzynki oraz, rzecz jasna, tytułowe portale.

Podczas konstruowania mostów gracze muszą mieć na uwadze nie tylko sam fakt, czy są one zbudowane w odpowiedni sposób. Niezbędne jest również zwracanie uwagi na koszty. Podczas każdej próby istnieją pewne ograniczenia budżetowe, w których trzeba się zmieścić. Odpowiednio niski koszt struktury pozytywnie wpłynie na końcową ocenę danego wyzwania.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna w Bridge Constructor Portal utrzymana jest w klimacie znanym z serii Portal. Całość jest zatem bardzo futurystyczna i sterylna, co sprzyja wrażeniu bycia poddawanym testom. Na szczególną uwagę zasługuje starannie oddana fizyka, a zwłaszcza zobrazowanie sił nacisku działających na poszczególne elementy wybudowanych konstrukcji. Jest to jedna z cech charakterystycznych dla cyklu Bridge Constructor.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Bridge Constructor Portal

Klasyfikacja PEGI Bridge Constructor Portal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Bridge Constructor Portal

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce 460 lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows 7/8/10
Pół miliona sprzedanych egzemplarzy Bridge Constructor Portal
Pół miliona sprzedanych egzemplarzy Bridge Constructor Portal

wiadomość21 sierpnia 2018

Studio Clockstone Software może mieć powody do zadowolenia. Jego gra logiczna Bridge Constructor Portal, będąca crossoverem serii Portal i Bridge Constructor, w niecały rok od premiery sprzedała się w 500 tysiącach egzemplarzy.

Bridge Constructor Portal zadebiutował na PC, Androidzie i iOS
Bridge Constructor Portal zadebiutował na PC, Androidzie i iOS

wiadomość20 grudnia 2017

Gra logiczna Bridge Constructor Portal, będąca połączeniem serii Bridge Constructor ze słynnym Portalem od Valve Software, zadebiutowała na trzech platformach - PC, iOS i Android. W przyszłości ukażą się także edycje konsolowe.

Dziewięciominutowy gameplay z Bridge Constructor Portal
Dziewięciominutowy gameplay z Bridge Constructor Portal

wiadomość19 grudnia 2017

Serwis IGN przygotował dziewięciominutowy gameplay przedstawiający Bridge Constructor Portal w akcji. Możemy na nim zobaczyć sam początek gry, wprowadzający w podstawowe mechaniki zabawy.

Portal powraca... w małej grze logicznej o budowaniu mostów
Portal powraca... w małej grze logicznej o budowaniu mostów

wiadomość6 grudnia 2017

Kultowy Portal powraca. Niestety, nie w postaci pełnoprawnej kontynuacji, lecz spin-offu zatytułowanego Bridge Constructor Portal, który z błogosławieństwem Valve Software tworzy studio Clockstone Software. Gra ma zadebiutować 20 grudnia na PC, a na początku przyszłego roku na konsolach i urządzeniach mobilnych.

PC
PS4
XONE
AND
iOS
Switch