Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 12:00

autor: AlexB

Pół miliona sprzedanych egzemplarzy Bridge Constructor Portal

Studio Clockstone Software może mieć powody do zadowolenia. Jego gra logiczna Bridge Constructor Portal, będąca crossoverem serii Portal i Bridge Constructor, w niecały rok od premiery sprzedała się w 500 tysiącach egzemplarzy.

Choć od premiery Portal 2, czyli ostatniej jak na razie odsłony popularnego cyklu gier logicznych od firmy Valve, minęło już ponad siedem lat, pełnoprawnej kontynuacji wciąż brak. Nic zatem dziwnego, że wielu fanów serii z utęsknieniem czekających na jej nową odsłonę (która być może kiedyś ujrzy światło dzienne) z radością przyjmuje wszystko, co z tą marką związane. Dowód na to stanowi sprzedaż Bridge Constructor Portal. Jak poinformował wydawca gry, firma Headup Games, crossover serii Portal i Bridge Constructor stworzony przez studio Clockstone Software w osiem miesięcy od premiery rozszedł się w 500 tysiącach egzemplarzy (via GamesIndustry.biz).

Kolejne egzemplarze Bridge Constructor Portal są właśnie dostarczane do graczy. - Pół miliona sprzedanych egzemplarzy Bridge Constructor Portal - wiadomość - 2018-08-21
Kolejne egzemplarze Bridge Constructor Portal są właśnie dostarczane do graczy.

Bridge Constructor Portal zadebiutował 20 grudnia ubiegłego roku na PC i urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS. Z czasem dołączyły do nich również wersje na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. W grze wcielamy się w nowego pracownika Aperture Science Enrichment Center i naszym zadaniem jest ukończenie 60 zróżnicowanych prób logicznych, polegających na budowie wytrzymałych mostów i ramp. Tytuł w pełni wykorzystuje licencję serii firmy Valve, zatem elementy charakterystyczne dla produkcji studia Clockstone Software są uzupełniane między innymi przez portale, wieżyczki bojowe oraz sztuczną inteligencję GlaDOS stanowiącą naszą przewodniczkę po świecie Bridge Constructor Portal. Co istotne, w jej rolę ponownie wcieliła się Ellen McLain.

Bridge Constructor Portal został całkiem ciepło przyjęty przez media branżowe. Średnia ocena pecetowej wersji gry w serwisie Metacritic wynosi obecnie 77/100. Przychylne recenzje bez wątpienia zwróciły uwagę sporej części graczy na ten tytuł i zachęciły do kupna, zwłaszcza że nie trzeba na niego wydać zbyt wiele. Na platformie Steam tytuł kosztuje 35,99 złotych, na dużych konsolach cena oscyluje wokół 60 złotych, a na urządzeniach mobilnych nie przekracza 24 złotych.