Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 grudnia 2017, 16:25

autor: Góral

Bridge Constructor Portal zadebiutował na PC, Androidzie i iOS

Gra logiczna Bridge Constructor Portal, będąca połączeniem serii Bridge Constructor ze słynnym Portalem od Valve Software, zadebiutowała na trzech platformach - PC, iOS i Android. W przyszłości ukażą się także edycje konsolowe.

Centrum Wzbogacania Aperture Science to z pozoru bardzo przyjemne miejsce. - Bridge Constructor Portal zadebiutował na iOS, Androidzie i PC-tach - wiadomość - 2017-12-20
Centrum Wzbogacania Aperture Science to z pozoru bardzo przyjemne miejsce.
Bridge Constructor Portal w skrócie:
  • gra logiczna w której budujemy mosty i inne konstrukcje;
  • w produkcji pojawiają się rozmaite elementy znane z serii Portal od firmy Valve;
  • tytuł dostępny na urządzeniach mobilnych (iOS i Android) oraz PC-tach.

Zapowiedziana niedawno gra logiczna Bridge Constructor Portal zadebiutowała dziś na urządzeniach mobilnych (iOS i Android) oraz komputerach osobistych. Produkcja jest ciekawą propozycją nie tylko dla miłośników budowania, ale też dla fanów słynnej serii Portal od firmy Valve. Jest to bowiem połączenie cyklu Bridge Constructor, w którym tworzymy rozmaite mosty, z tytułowymi portalami oraz kultową sztuczną inteligencją GLaDOS.

Gracze wcielają się w nowego pracownika Centrum Wzbogacania Aperture Science, który zajmuje się testowaniem rozwiązań związanych z budowaniem mostów, ramp itd. W normalnych odsłonach Bridge Constructor do dyspozycji otrzymujemy różne elementy, które łączymy ze sobą, tworząc w ten sposób mniej i bardziej skomplikowane konstrukcje. Muszą one być w pełni funkcjonalne (czyli nie zawalić się po oddaniu do użytku) oraz w miarę tanie (należy zmieścić się w ustalonym budżecie). W Bridge Constructor Portal ogólne założenia są podobne, ale deweloperzy zatroszczyli się o rozmaite atrakcje.

Podczas zabawy na sześćdziesięciu przygotowanych przez twórców poziomach używamy nie tylko normalnych elementów konstrukcyjnych, ale też portali, żelów, powietrznych katapult oraz kostek. Każdy z tych gadżetów ma inne zastosowanie, np. żel napędzający przyśpiesza pojazd, dzięki czemu może on np. polecieć dalej po wybiciu się z rampy, a portale przenoszą nas z jednego miejsca w drugie.

Celem na każdym poziomie jest przeprowadzenie kilku pojazdów do wyjścia. Po drodze trzeba jednak ominąć sporo pułapek w postaci np. wieżyczek strażniczych, barier laserowych czy żrącego kwasu rozlanego na podłodze.

Pierwsze opinie graczy sugerują bardzo przyjemną produkcję. Do tego sprzedawana jest ona w niewygórowanej cenie, a poza tym głosu GLaDOS ponownie użyczyła Ellen McLain. W najbliższym czasie, o ile w ogóle, raczej nie doczekamy się pełnoprawnego Portala, więc lepszy Bridge Constructor Portal niż żaden. Pamiętajcie też, że w przyszłym roku projekt pojawi się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.