Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2017, 16:40

autor: AlexB

Portal powraca... w małej grze logicznej o budowaniu mostów

Kultowy Portal powraca. Niestety, nie w postaci pełnoprawnej kontynuacji, lecz spin-offu zatytułowanego Bridge Constructor Portal, który z błogosławieństwem Valve Software tworzy studio Clockstone Software. Gra ma zadebiutować 20 grudnia na PC, a na początku przyszłego roku na konsolach i urządzeniach mobilnych.

Od premiery drugiej części Portalu, czyli kultowej gry logicznej od studia Valve, minęło ponad sześć lat. Choć społeczność wciąż tworzy nowe zagadki, wielu fanów wolałoby zobaczyć zapowiedź pełnoprawnej kontynuacji. W tym momencie chciałbym napisać, że ich oczekiwanie dziś dobiegło końca. Niestety, nic takiego się nie stało. Portal 3 nadal znajduje się w sferze marzeń. Nie oznacza to jednak, że marka umarła na dobre. Kilka godzin temu w sieci zaczęły pojawiać się plotki, że studio Clockstone Software nawiązało współpracę z firmą Valve i wspólnie tworzą spin-off popularnej serii gier logicznych. Na potwierdzenie tych doniesień nie trzeba było długo czekać. Oto w sieci pojawił się pierwszy teaser Bridge Constructor Portal, który ponoć miał zadebiutować dopiero podczas czwartkowej (lub piątkowej z punktu widzenia Europejczyków) gali The Game Awards, ale okoliczności wymusiły jego wcześniejszą premierę.

Przygotowany materiał wideo nie pokazuje zbyt wiele, lecz daje przedsmak tego, czym może być pełna wersja Bridge Constructor Portal. Najprawdopodobniej okaże się ona grą logiczną w stylu chociażby World of Goo, w której naszym zadaniem będzie bezpiecznie przetransportowanie ładunku z punktu A do punktu B za pomocą skonstruowanych przez siebie mostów i gadżetów znanych z serii Portal, takich jak Portal Gun, czy żele zmieniające właściwości nawierzchni. Na drodze ciężarówki z ekwipunkiem staną nie tylko przeszkody terenowe, ale słynne wieżyczki, nad którymi pieczę sprawuje GlaDOS, sztuczna inteligencja będąca jedną z głównych „postaci” cyklu. W tę rolę w Bridge Constructor Portal ponownie wcieli się Ellen McLain.

Bridge Constructor Portal z pewnością będzie stanowiło wyzwanie dla szarych komórek. - Portal powraca... w małej grze logicznej o budowaniu mostów - wiadomość - 2017-12-07
Bridge Constructor Portal z pewnością będzie stanowiło wyzwanie dla szarych komórek.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, Bridge Constructor Portal zadebiutuje 20 grudnia na PC. Natomiast w pierwszej połowie 2018 roku pojawią się wersje na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switch oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na pewniki musimy jednak poczekać najprawdopodobniej do nocy z czwartku na piątek.