Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 grudnia 2017, 17:22

Trzecia generacja pokemonów wkrótce w Pokemon GO

Studio Niantic zapowiedziało rychłe dodanie nowych pokemonów do gry Pokemon GO. Jeszcze w tym tygodniu otrzymamy kolejne 50 gatunków stworków, a także system dynamicznej pogody, mający istotny wpływ na rozgrywkę.

Od pierwszego grudnia gracze Pokemon GO mają szansę złapać Ho-Oh, czyli ostatniego legendarnego pokemona z dotychczasowych dwóch generacji dostępnych w mobilnej odsłonie popularnej serii. Pierwotnie ognisty feniks miał przestać się pojawiać po 12 grudnia, jednak studio Niantic poinformowało o przedłużeniu jego obecności w grze. Legendarne rajdy z Ho-Oh będą dostępne o dwa dni dłużej, do 14 grudnia do godziny 22:00 czasu polskiego.

Ho-Oh wkrótce ustąpi miejsca kolejnemu i nie mniej gorącemu legendarnemu pokemonowi. - Trzecia generacja pokemonów wkrótce w Pokemon GO - wiadomość - 2017-12-07
Ho-Oh wkrótce ustąpi miejsca kolejnemu i nie mniej gorącemu legendarnemu pokemonowi.

W ogłoszeniu nie wspomniano, co zastąpi Ho-Oh po tym terminie, ale inna zapowiedź nie pozostawia zbyt wielu wątpliwości. Twórcy ujawnili plany udostępnienia kolejnych pokemonów z regionu Hoenn, a więc z gier Pokemon Ruby oraz Pokemon Sapphire. Nie jest to debiut trzeciej generacji, jako że jeszcze przy okazji Halloween w Pokemon GO pojawiła się piątka duchów z tej serii. Nawet teraz w grze znajdzie się tylko połowa wszystkich gatunków wprowadzonych we wspomnianych tytułach, i to z wyłączeniem pokemonów mitycznych (jak dotąd całkowicie nieobecnych w Pokemon GO). Opublikowany zwiastun zdaje się wskazywać, że na pierwszy ogień pójdą oczywiście pokemony startowe (Treecko, Mudkip oraz Torchic), ale także Groudon – maskotka Pokemon Ruby oraz legendarny pokemon znany z przywoływania niszczącego upału.

Wzmianka o możliwościach Groudona nie jest przypadkowa, jako że zespół Niantic zdecydował się na wprowadzenie jednej z istotniejszych nowości z trzeciej generacji – dynamicznej pogody. Poza oczywistymi efektami wizualnymi (miejmy nadzieję, że nieobciążającymi zbytnio urządzeń mobilnych) rzeczywista pogoda będzie wpływać na szansę napotkania pewnych gatunków stworków, na przykład w trakcie deszczu wodne pokemony będą pojawiać się częściej. Co więcej, wpłynie to także na samą walkę – w deszczu ataki ogniste będą znacznie słabsze, a wodne zyskają na mocy.

Już wkrótce pogoda zacznie mieć wpływ na rozgrywkę w Pokemon GO. - Trzecia generacja pokemonów wkrótce w Pokemon GO - wiadomość - 2017-12-07
Już wkrótce pogoda zacznie mieć wpływ na rozgrywkę w Pokemon GO.

Oczywiście nowe elementy i stworki do złapania z pewnością cieszą, jednak wciąż musimy poczekać na zapowiedź dodania pozostałych kilkudziesięciu pokemonów trzeciej generacji. Na szczęście wiemy, że Niantic planuje wprowadzać je stopniowo w tym miesiącu, tak więc najpewniej nie będziemy długo czekać na uwzględnienie całego pokedexu Hoenn. Pozostaje jeszcze kwestia umiejętności – drugiej i prawdopodobnie ważniejszej mechaniki wprowadzonej w duecie Pokemon Ruby/Sapphire. Dodanie zdolności stworków z pewnością zróżnicowałyby rozgrywkę, przede wszystkim jednak ich brak utrudnia implementację tych pokemonów, które w głównej serii projektowano z myślą o ich umiejętnościach. Na razie pozostaje nam czekać na kolejne informacje od twórców.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej