Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2017, 12:15

autor: MiqT

Ho-Oh zawitał do Pokemon GO – Sieciowe Wieści (01/12/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o nowym legendarnym pokémonie w Pokémon GO, bliskim uruchomieniu trybu PvP w MU Legend, dodaniu klasy Assassina do Revelation Online, nowych serwerach Tibii, drugim uderzeniu strzelanki Veterans Online oraz pożegnaniu Marvel Heroes Omega. Zapraszamy!

Legendarny Ho-Oh możliwy do złapania przez dwa tygodnie

Ho-Oh to potężny pokemon ognisty, który potrafi też latać. - Ho-Oh zawitał do Pokémon GO – Sieciowe Wieści (01/12/2017) - wiadomość - 2017-12-01
Ho-Oh to potężny pokemon ognisty, który potrafi też latać.

Pokémon GO to tytuł, który ciągle posiada wierne grono fanów. Mimo sporego spadku popularności gra powoli wraca do łask, a wszystko dzięki nowym treściom, jakie twórcy ciągle starają się implementować do swojej produkcji. Najważniejszą zmianą było dodanie tak zwanych rajdów, dzięki którym gracze mogą wspólnie podjąć walkę z legendarnym pokemoném. Zwycięstwo w takiej bitwie skutkuje, prócz uzyskanianiem dodatkowych punktów doświadczenia, możliwością wzbogacenia swojej kolekcji pokemonów o wspomnianą legendę.

Pod koniec listopada w grze niespodziewanie pojawił się ostatni z legendarnych pokémonów ptaków – Ho-Oh, którego zdobyć będzie można tylko do 12 grudnia. Sam stworek jest pokémonem drugiej generacji, należącym jednocześnie do grupy latających oraz ognistych. Fani serii na pewno kojarzą, że to właśnie Ho-Oh jest odpowiedzialny za przywrócenie do żywych trzech „legendarnych bestii”. Obecnie nie jest znana żadna ścieżka ewolucji Ho-Oh z innego Pokémona.

Gracze MU Legend doczekają się trybu PvP

MU Legend jest produkcją, na którą czekało wielu graczy. Oficjalny sequel jednej z najpopularniejszych koreańskich gier MMORPG doczekał się ostatnio otwartych beta-testów, do których tłumnie ruszyli fani serii. Nie minął miesiąc od wspomnianego wydarzenia, a studio WEBZEN już zapowiedziała pierwszą aktualizację. 5 grudnia gra zostanie wzbogacona o łatkę, która wprowadzi długo wyczekiwane funkcje PvP. Dzięki nim gracze z całego świata będą mogli zmagać się ze sobą w szybkich bitwach w formacie 3 na 3. Najważniejszą informacją jest to, że do walki będzie można zapraszać graczy z różnych serwerów. Niestety pozostaje jeden warunek – użytkownicy ci muszą posiadać konta w tym samym regionie.

Warto dodać również, że po zakończeniu fazy otwartych beta-testów serwery nie zostaną wyzerowane. Oznacza to, że wszystko, co udało Wam się zdobyć w fazie bety, zostanie przeniesione do podstawowej wersji gry.

Nowa klasa zawitała w Revelation Online

Revelation Online, stworzona przez chińską firmę NetEase gra MMORPG w realiach fantasy, została wzbogacona o nową aktualizację o nawie Shadowblade. Wraz z łatą do gry trafiła również nowa klasa postaci – Assasin. A kim jest wspomniana postać? Jako stereotypowy skrytobójca Assasin do walki wykorzystuje dwa typy broni - mordercze sztylety oraz łańcuchy, które po połączeniu z główną bronią stają się idealnym narzędziem do mordowania na większym dystansie. Dodatkowo nowa postać jest jedyną klasą, która potrafi korzystać z umiejętności bycia niewidzialnym.

Prócz świeżej klasy, gra została wzbogacona o szereg innych dodatków, jak nowe zadania czy… cieszący oko motocykl. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym linkiem.

Tibia otrzyma nowe serwery

Tibia to tytuł, który bawi graczy już od ponad 20 lat. Przez ten czas gra przeszła sporo zmian, zaś twórcy ciągle starają się wprowadzać nowe aktualizacje i rozszerzenia. Trochę gorzej sprawa wygląda z serwerami, które nieustannie przechodzą przez różne perturbacje. Ostatnio gracze byli świadkami jednego z największych scaleń wspomnianych jednostek od początku istnienia gry, a twórcy już zapowiedzieli dodanie… nowych serwerów.

7 grudnia CipSoft otworzy trzy nowe serwery Optional-PvP: Damora (Europa) oraz Olera i Descubra (Ameryka Południowa). Co ciekawe, wielu fanów tytułu uważa, że dodawanie nowych światów działa wręcz na niekorzyść gry, gdyż są one po prostu zbyt mało zaludnione. Zdaniem graczy Tibia powinna przejść na porządną „dietę” serwerową – pozwoliłoby to poczuć w pełni potencjał tego MMORPG. A jakie jest Wasze zdanie?

Veterans Online powraca na platformie Steam

O Veterans Online mogliście usłyszeć w 2016 roku, kiedy to twórcy gry pierwszy raz przedstawili światu swój tytuł. Po wprowadzeniu otwartej bety cały czar prysł, bo gracze nie pozostawili na produkcji suchej nitki. Producenci jednak nie załamali rąk i wzięli się ochoczo do pracy, by powrócić z tytułem, tym razem już na platformie Steam. Wskrzeszenie gry zaplanowane jest na początek 2018 roku, gdy ta pojawi się w serwisie od Valve w usłudze Early Access. Co ciekawe, dostęp do tytułu będzie bezpłatny, co jest swoistym ewenementem, jeżeli chodzi o usługi Wczesnego Dostępu.

A czym jest sama gra? Veterans Online to shooter z izometrycznym widokiem. Zamiast bezmyślnej rozwałki, twórcy postawili na taktyczne potyczki, do których potrzebna jest zgrana grupa wojaków.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalny profil gry na platformie Steam.

Gracze pożegnali się z Marvel Heroes

Cytując słowa artystki – „nic nie może wiecznie trwać”. Podobną myśl mieli w głowach twórcy Marvel Heroes, którzy postanowili zakończyć wegetację swojego tytułu szybciej, niż było to zaplanowane. W początkowych zamierzeniach wyłączenie serwerów miało nastąpić wraz z końcem roku (31 grudnia), lecz producenci wyciągnęli wtyczkę już pod koniec listopada.

I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, w końcu każda gra kiedyś musi zakończyć swój żywot, gdyby nie społeczność gry. Tysiące graczy towarzyszyły Marvel Heroes na jego ostatniej drodze, a to głównie za sprawą streamów, jakie zostały zorganizowane. Wielu z użytkowników gry spędziło przy niej setki godzin, więc tym ciężej było im pożegnać się ze swoim ulubionym tytułem.

Jak to wyglądało w sieci, możecie zobaczyć na poniższych filmikach: