Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka MU Legend (PC)
OkładkaMU Legend (PC)

MU Legend PC

MU2

Sequel jednej z najpopularniejszych koreańskich gier MMORPG. MU 2 jest dziełem studia deweloperskiego firmy Webzen Inc., która podjęła się również roli wydawcy.

RPG | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | PvP | PvE | MMORPG | widok izometryczny | MMO | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MU Legend Premiera PC

7sierpnia2018

Steam

7sierpnia2018

producent: Webzen Inc. wydawca: Webzen Inc. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

MU Legend jest kontynuacją MU Online – niezwykle popularnej gry typu MMORPG, wydanej w 2003 roku. Podobnie jak za pierwowzór, za powstanie tej produkcji odpowiedzialne jest studio Webzen. Tytuł został wydany na platformie PC.

Fabuła

Akcja MU Legend rozgrywa się na tytułowym, mitycznym kontynencie, o którym świat usłyszał za sprawą Jamesa Churchwarda. Twierdził on, że ponad pięćdziesiąt tysięcy lat temu na Ziemi istniała zaawansowana cywilizacja Naacalów, która zamieszkiwała ową krainę. Jej kres położył jednak kataklizm, w wyniku którego spotkał ją podobny los do Atlantydy – została pochłonięta przez wody Oceanu Spokojnego. Kontrowersyjne teorie Churchwarda zostały oczywiście rozwinięte przez koreańskich deweloperów i wzbogacone o elementy fantastyczne.

Gra opowiada historię wojny, jaka przed tysiącem lat szalała pomiędzy Rugardem, czyli Bogiem Światła, a Sekneumem – Bogiem Zniszczenia. Ten ostatni został pokonany przez Najwyższą Stwórczynię – Aknerię. Sielanka nie trwała jednak długo – niedługo później przyjął ludzką powłokę, by po raz kolejny powrócić do świata śmiertelników. Jego niecne zamiary przejrzał jednak Wielki Mag Kundun, który uwięził go we własnym ciele celem ostatecznego zaprowadzenia pokoju. W końcu jednak poddał się jego potędze i przebudził się już jako Władca Ciemności, który pustoszy świat stojący u progu apokalipsy. W tym momencie do akcji wkraczają gracze, wcielający się w rycerzy Devias, towarzyszących ostatniemu mędrcowi Icarusowi. Ich zadaniem jest ocalenie Mu od całkowitej zagłady.

Mechanika

Zabawę w MU Legend na platformie PC rozpoczynamy od wyboru klasy prowadzonej przez nas postaci. Do naszej dyspozycji oddano zróżnicowane specjalizacje: Dark Lords to mroczni rycerze, którzy poświęcili część swojego człowieczeństwa w zamian za wielką moc; Whisperers to doskonali zwiadowcy wyposażeni w broń dystansową i zdolność władania siłami natury, co pozwala im na cichą eliminację niemal dowolnego celu; Bladers są brutalnymi wojownikami czerpiącymi siłę z niekończącej się furii; War Mages z kolei to twórcy niebywale potężnych zaklęć bitewnych, zdolni do siania chaosu w szeregach przeciwnika przy pomocy magii żywiołów.

Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie właściwej przygody. Akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a rozgrywka została oparta na eksploracji zróżnicowanych miejsc, wykonywaniu zadań fabularnych i misji pobocznych oraz walce z napotkanymi przeciwnikami. Na naszej drodze stają zarówno standardowi adwersarze, jak i ich silniejsi pobratymcy, występujący w roli bossów. W miarę czynionych postępów zdobywamy punkty doświadczenia, w zamian za które rozwijamy statystyki bohatera i uczymy go coraz potężniejszych umiejętności. Całości dopełnia system gildii, umożliwiający stworzenie własnego ugrupowania bądź dołączenie do już istniejącego.

Interesujące urozmaicenie stanowią specjalne lokacje – ich odwiedzenie zapewnia dostęp do niepowtarzalnego ekwipunku. Mowa między innymi o Rift, czyli generowanych losowo labiryntach, w jakich roi się od oponentów; Endless Tower, czyli o wyzwaniach opracowanych z myślą o wysokopoziomowych herosach; a także o Lupa's Labirynth kuszącym potężnymi reliktami gwarantującymi rozmaite bonusy, których zdobycie utrudnia obecność mocarnych adwersarzy.

Tryby gry

W MU Legend zaimplementowano zarówno warianty rozgrywki oparte na zasadach PvE, jak i tryby skoncentrowane na multiplayerowych pojedynkach z innymi graczami (PvP). Te ostatnie mogą polegać na starciach dwóch maksymalnie dziesięcioosobowych drużyn lub na walkach jeden na jednego, w których stawiamy czoła postaciom innych graczy, kontrolowanym przez sztuczną inteligencję. Warto odnotować, że takie potyczki odbywają się na specjalnie przygotowanych arenach.

Kwestie techniczne

MU Legend na platformie PC charakteryzuje się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną. Na uwagę zasługują przede wszystkim zaawansowane efekty specjalne, jakie towarzyszą rzucaniu opartych na żywiołach zaklęć ofensywnych.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 469 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MU Legend: 12+

MU Legend Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Quad Core / AMD Phenom II X4
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT / Radeon HD 4850 lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows XP(SP3)/7(SP1)
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-760 2.8 GHz / AMD X4 740 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 / Radeon HD 4890 lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit