Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2016, 11:15

Łączenie serwerów w Black Desert i problemy Trion Worlds – Wieści MMO (15/11/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o nadchodzących beta testach MU Legend, banach w World of Warcraft, łączeniu serwerów w Black Desert, nowym zwiastunie Lineage Eternal, który zapowiada koreańskie testy, a także o problemach w grach wydawanych przez Trion Worlds (np. ArcheAge).

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się m.in. łączeniu serwerów w Black Desert, pierwszym doniesieniom na temat Lineage Eternal, nadejściu sporej aktualizacji TERA, a także problemom technicznym Trion Worlds.

SZYBKIE WIEŚCI

Łączenie serwerów w Black Desert i problemy Trion Worlds – Wieści MMO (15/11/2016) - ilustracja #1

Overwatch

W przyszły weekend, a dokładniej od 20:00 18 listopada, Overwatch będzie dostępny zupełnie za darmo. Nie będzie żadnych ograniczeń, a cała akcja potrwa do 21 listopada. Szczegóły tu.

MU Legend

Na oficjalnym profilu gry w portalu Facebook pojawiła się informacja, jakoby kolejna odsłona zamkniętych beta-testów miała ruszyć już wkrótce – w kuluarach mówi się o przełomie listopada i grudnia bieżącego roku.

World of Warcraft

Jak poinformował jeden z przedstawicieli Blizzard Entertainment, miniony tydzień przyniósł czystki w popularnym WoW-ie. Liczbę zablokowanych kont podaje się w „tysiącach”.

Black Desert

Miniony tydzień przyniósł sporo nowości w Black Desert. Do grona przebudzonych postaci dołączyła Valkyria, która po osiągnięciu 56. poziomu doświadczenia (i zaliczeniu odpowiedniego zadania) otrzyma możliwość walki przy użyciu ogromnej lancy. Szczegóły na ten temat dostępne są w tym miejscu. Co jednak dużo ciekawsze – Kakao Games poinformowało, że na 30 listopada bieżącego roku przewidziano wielkie łączenie serwerów. Odtąd każdy region (Ameryka Północna oraz Europa) otrzyma dedykowany, 36-kanałowy serwer. Zachęcamy do zapoznania się z sekcją FAQ, gdzie znajdziecie wszystkie najważniejsze odpowiedzi dotyczące całego procesu.

Lineage Eternal

W sieci zawrzało, bowiem już niebawem (30 listopada) mają ruszyć zamknięte beta testy Lineage Eternal – następcy kultowego Lineage II. Niestety, póki co dostęp dostęp do gry otrzymają jedynie mieszkańcy Korei Południowej – zachodnim fanom pozostaje wyczekiwać jedynie napływających z Azji informacji. Na pocieszenie otrzymaliśmy za to zupełnie nowy zwiastun produkcji, a także poznaliśmy wymagania sprzętowe. By bez przeszkód móc cieszyć się najnowszą produkcją NCsoftu, wystarczy już Core i5, 4 GB ramu oraz GTX 460. Jednak do płynnej zabawy w najwyższych ustawieniach potrzeba będzie wyposażyć się w jedną z najlepszych obecnie kart - GTX 1080.

TERA

Europejska wersja TERA, której wydawcą jest niemiecka firma GameForge, otrzyma (jako pierwsza na Zachodzie) aktualizację zatytułowaną Attack of the Dragons. W jej ramach otrzymamy dostęp do 30-osobowego raidu, gdzie staniemy naprzeciw ogromnego smoka (Vergos the Great). Oprócz tego do świata gry powróci także system walk gildii (niedostępny od lata br.). Spore zmiany czekają także klasę łucznika – nie tylko zmienią się jego dotychczasowe umiejętności – otrzyma także dwie zupełnie nowe. Szczegółowe informacje na temat aktualizacji dostępne są tu. Oficjalna data premiery patcha nie została jeszcze ogłoszona przez GameForge.

Trion Worlds

Firma Trion Worlds, wydawca zachodniej wersji ArcheAge, borykała się w ostatnim czasie z problemami natury technicznej. Ich serwery uległy awarii, co niemal uniemożliwiło grę (w tym także w takie tytuły jak RIFT, Devilian i Trove). Przedstawiciele firmy przeprosili za zaistniałą sytuację i oświadczyli, że trwają pracę nad wyeliminowaniem przyczyn problemu. Wszyscy poszkodowani mogą liczyć na hojne zadośćuczynienie – przykładowo gracze ArcheAge otrzymają 30 tokenów loyalty.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.