Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Lineage Eternal: Twilight Resistance (PC)
OkładkaLineage Eternal: Twilight Resistance (PC)

Lineage Eternal: Twilight Resistance PC

Project TL

Trzecia odsłona przebojowego cyklu gier MMORPG, wykreowanego i rozwijanego przez firmę NCsoft. Zgodnie z zamysłem twórców, Lineage Eternal: Twilight Resistance stanowi powrót do korzeni serii, choć realizuje go w formie nowoczesnego hack’n’slasha.

RPG | fantasy | hack'and'slash | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lineage Eternal: Twilight Resistance Premiera PC

data nieogłoszona

producent: NCsoft wydawca: NCsoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Lineage Eternal: Twilight Resistance

Path of Exile

Diablo III

Lost Ark

Lineage Eternal: Twilight Resistance to trzecia odsłona popularnego koreańskiego cyklu MMORPG, zapoczątkowanego w 1998 roku. Gra tradycyjnie powstała w wewnętrznym studiu deweloperskim firmy NCsoft i stanowi powrót do korzeni cyklu, stawiając na formułę hack’n’slasha.

Fabuła

Akcja toczy się w uniwersum fantasy dobrze znanym z dwóch poprzednich części. Opowieść zaczyna się dwa stulecia po tym, jak siły ciemności zwyciężyły w walce z armiami dobra. Po dwustu latach od porażki bohaterowie dawnych wojen wracają do świata żywych, by ostatecznie zakończyć rządy zła. Wybucha wojna i to od graczy zależeć będzie jej rezultat.

Mechanika

Lineage Eternal: Twilight Resistance to produkcja z gatunku MMORPG, więc zabawę rozpoczynamy tradycyjnie od stworzenia postaci – a nawet czterech postaci naraz. Podczas zabawy kierujemy bowiem drużyną, choć z reguły pod kontrolą mamy jednego bohatera, którego możemy zamienić na innego w dowolnym momencie. Dlatego na starcie do wyboru jest aż 20 różnych klas – czy może raczej 20 postaci, obdarzonych konkretnym imieniem, wyglądem i indywidualnym zestawem umiejętności.

Następnie ruszamy w rozległy otwarty świat, by szukać przygód. Autorzy postawili na perspektywę przypominającą serię Diablo. Akcja ukazana jest z kamery zawieszonej wysoko nad głową bohatera, a gra koncentruje się na dynamicznej walce z dużymi grupami wrogów. Nie oznacza to jednak, że NCsoft zaoferowało nam zwykłą kalkę przeboju Blizzarda. Tematem przewodnim Lineage Eternal jest bowiem wojna. Oprócz zwykłych potyczek dostajemy też prawdziwe bitwy, wśród których nie brakuje wielkich oblężeń.

Ciekawostką jest również wzbogacenie mechaniki walki o system „Drag and Hold”. W przypadku niektórych akcji ofensywnych zamiast klikać na wrogów, wykorzystujemy myszkę do rysowania linii ataków, co pozwala na ich dokładniejsze kontrolowanie. Istotną rolę odgrywa też współpraca pomiędzy graczami w rozgrywce PvE – postacie zostały wyposażone np. w umiejętność spuszczania lin, po których mogą wspiąć się towarzysze broni. Niektóre przeszkody pokonujemy, tworząc żywe drabiny z postaci graczy, a nad zerwanym mostem przeskakujemy dzięki lince z hakiem. Starcia urozmaica też dynamiczny system zniszczeń otoczenia. Ponadto nie brakuje licznych aktywności PvP.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 494 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lineage Eternal: Twilight Resistance: 16+