Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2011, 09:46

Zapowiedziano trzecią grę z serii Lineage

Jedna z najpopularniejszych serii MMORPG doczeka się nowej odsłony. Koreańska firma NCsoft ujawniła, że pracuje nad grą Lineage Eternal.

Wydane w 1998 roku Lineage było jednym z pierwszych prawdziwych przebojów MMORPG. Pięć lat później zadebiutowała część druga. Teraz nadszedł wreszcie czas na odsłonę numer trzy. Lineage Eternal w pewnym sensie stanowić ma powrót do korzeni cyklu za sprawą zastosowania perspektywy znanej z klonów Diablo. Akcja toczyć się będzie w uniwersum znanym z dwóch poprzednich części. Fabuła opowie o wojnie, podczas której bohaterowie spróbują zakończyć trwające od ponad dwustu lat rządy zła.

Zapowiedziano trzecią grę z serii Lineage - ilustracja #1Tematem przewodnim Lineage Eternal będzie wojna.

Do wyboru będą co najmniej trzy klasy - Wojownika, Maga i Łucznika Żywiołów. Gra skoncentruje się na dynamicznej walce z dużymi grupami wrogów. Zamiast zwykłych potyczek dostaniemy prawdziwe bitwy, wśród których nie zabraknie oblężeń. Postacie graczy zostaną wyposażone w szereg nowych umiejętności ułatwiających współpracę, takich jak np. spuszczanie lin, po których wspinać się będą towarzysze broni. Niektóre przeszkody pokonamy tworząc żywe drabiny z postaci graczy, a napotkawszy przerwany most skorzystamy z linki z hakiem.

Bardzo ciekawie zapowiada się też mechanika walki oparta na systemie „Drag and Hold”. Zamiast klikać na wrogów wykorzystamy myszkę do rysowania linii ataku, co pozwoli na dokładniejszą kontrolę akcji ofensywnych i sprawi, że potyczki będą bardziej angażowały graczy.

Zapowiedziano trzecią grę z serii Lineage - ilustracja #2System „Drag and Hold” w akcji.

Gra tworzona jest z myślą o pecetach i zostanie po raz pierwszy zaprezentowana jutro na koreańskich targach G-Star 2011. Wtedy też prawdopodobnie poznamy planowaną datę premiery. Na koniec warto przypomnieć, że kilka tygodni temu firma NCsoft ogłosiła, że Lineage II już wkrótce przestawi się na model darmowy z mikropłatnościami.