Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2011, 08:58

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Lineage II za darmo w Europie

Przedstawiciele NCSoft poinformowali, że gra Lineage II zmieni model biznesowy w Europie. Produkcja koreańskiego zespołu na Starym Kontynencie będzie dostępna za darmo, chociaż najprawdopodobniej z pewnymi ograniczeniami.

Firma NCSoft – wydawca wielu popularnych azjatyckich gier z gatunku MMO – poinformowała, że europejska wersja Lineage II zmieni model biznesowy. Gracze ze Starego Kontynentu będą mogli zwiedzać fantastyczny świat za darmo.

Europejczycy sprawdzą Lineage II w akcji za darmo dzięki rosyjskiej firmie Innova. Przedstawiciele NCSoftu poinformowali, że są w trakcie dostosowywania modelu biznesowego do rynków zachodnich. Zmiana ma głównie na celu zachęcenie nowych graczy do produkcji Koreańczyków i (nieoficjalnie) jest próbą pozbycia się dosyć dużej liczby pirackich serwerów Lineage II.

Lineage II za darmo w Europie - ilustracja #1

Warto zaznaczyć, że najprawdopodobniej darmowy Lineage II będzie w pewnym stopniu ograniczony. Według przewidywań serwisu Destructoid chodzi o możliwość bezpłatnej gry do osiągnięcia przez kontrolowaną postać określonego poziomu doświadczenia. Podobny model płatności jest wykorzystywany przez kilka innych gier typu MMO i Europa może stać się w tym względzie „poligonem doświadczalnym” dla NCSoftu. Brak początkowych opłat i nadchodzący dodatek Goddess of Destruction z pewnością będą ciekawą okazją dla nowych graczy do wypróbowania produktu Koreańczyków. Aktualnie nie wiemy, kiedy nowy model biznesowy zostanie wprowadzony.

Przypominamy, że Lineage II jest grą typu MMORPG wydaną i wyprodukowaną przez firmę NCSoft. Tytuł cechuje się „azjatycką” stylistyką, a z tłumu wyróżnia się zastosowaniem kilku ciekawych mechanizmów (m.in. systemu karmy).