Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Lineage: The Bloodpledge (PC)

Lineage: The Bloodpledge PC

W fantastycznym świeci Lineage podzielonym na strefy wpływów, trwa nieustanna walka o dominację nad Imperium. Walcząc z potworami i wykonując trudne zadania udowodnij, że zasługujesz aby wstąpić w szeregi któregoś z klanów bloodpledge i bronić jego honoru.

RPG | MMO

PC Windows
Okładka Lineage: The Bloodpledge (PC)

producent: NCsoft

wydawca: NCsoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1maja2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lineage: The Bloodpledge to koreańska produkcja z gatunku Massive Multiplayer Online cRPG, będąca konkurencją dla takich gier jak: Ultima Online, Everquest czy Asheron's Call – przy czym najbardziej przypomina tę pierwszą, zarówno pod względem interfejsu jak i grafiki.

Pomysł gry powstał na postawie koreańskiego komiksu anime, co uwidacznia się między innymi w wyglądzie postaci. Cały fantastyczny świat oparty jest o średniowieczne zasady, znane nam z gier Dungeons & Dragons. Również rasy i potwory wzorowane są na najpopularniejszych zasadach RPG. Gracz tworzy swoją postać a następnie wędruje po wirtualnej krainie. Wykonując przeróżne zadania i walcząc z potworami zdobywa doświadczenie, złoto i magiczne przedmioty. Gracze mogą jednoczyć się w klany zwane bloodpledges, walczące ze sobą o dominację nad królestwem oraz prawa do podatków z lokalnych miast.

Do wyboru mamy cztery klasy postaci: Wojownik, Mag, Elf i Książe. Elfy łączą cechy magów i wojowników, a książęta mają unikalną zdolność tworzenia klanów i dowodzenia nimi w bitwach. W grze zaimplementowany został również system oceny charakteru gracza, określający na podstawie czynów czy dana postać jest dobra czy też zła. Na początkowym etapie rozwoju postaci, doświadczenie możemy zdobywać jedynie zabijając potwory w pobliżu miast. Osiągając poziom średni dostajemy możliwość wykonywania różnorodnych zadań np.: zabicie konkretnego potwora czy odnalezienie jakiegoś przedmiotu; możemy także być rekrutowani do klanów.

Aby móc grać w Lineage: The Bloodpledge wymagane jest posiadanie podłączenia do Internetu, zabawa wiąże się również z comiesięcznymi opłatami abonamentowymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Gry podobne do Lineage: The Bloodpledge

Wymagania wiekowe Lineage: The Bloodpledge

12+

Wymagania sprzętowe Lineage: The Bloodpledge

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300Mhz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
  • podłączenie do Internetu
Raport finansowy NCsoftu - Lineage na plus, WildStar bez statystyk
Raport finansowy NCsoftu - Lineage na plus, WildStar bez statystyk

wiadomość8 lutego 2017

Firm NCsoft opublikowała raport finansowy za okres od października do grudnia, jak i cały miniony rok. Zestawienie pokazuje znaczną poprawę wyników serii Lineage oraz Blade & Soul oraz dalsze straty Guild Wars 2. Natomiast zupełnie pominięto wyniki gry WildStar.

Seria Lineage zarobiła prawie dwa miliardy dolarów od początku swojego istnienia
Seria Lineage zarobiła prawie dwa miliardy dolarów od początku swojego istnienia

wiadomość28 listopada 2013

Firma NCsoft ujawniła, że seria gier MMORPG Lineage zarobiła do tej pory 1,8 miliarda dolarów. Wynik uzyskano w ciągu piętnastu lat istnienia cyklu, reprezentowanego przez dwie główne odsłony.

Pierwszy materiał z rozgrywki z nowego Lineage
Pierwszy materiał z rozgrywki z nowego Lineage

wiadomość10 listopada 2011

Fanów Lineage nie muszę namawiać do zapoznania się z pierwszym materiałem z kolejnej odsłony słynnej serii gier MMORPG. Reszta Czytelników też nie pożałuje, jeżeli poświęci piętnaście minut swojego czasu. Lineage Eternal zapowiada się świetnie.

Zapowiedziano trzecią grę z serii Lineage
Zapowiedziano trzecią grę z serii Lineage

wiadomość9 listopada 2011

Jedna z najpopularniejszych serii MMORPG doczeka się nowej odsłony. Koreańska firma NCsoft ujawniła, że pracuje nad grą Lineage Eternal.

Wieści ze świata (Pro Evolution Soccer 2012, Battle Chess, Angry Birds) 12/05/11

wiadomość12 maja 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze Gatling Gears, rychłej zapowiedzi PES 2012, problemach grupy Anonymous, stratach Disney Interactive, a także wznowieniu Battle Chess. Zapraszamy do lektury.