Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2011, 12:50

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Pierwszy materiał z rozgrywki z nowego Lineage

Fanów Lineage nie muszę namawiać do zapoznania się z pierwszym materiałem z kolejnej odsłony słynnej serii gier MMORPG. Reszta Czytelników też nie pożałuje, jeżeli poświęci piętnaście minut swojego czasu. Lineage Eternal zapowiada się świetnie.

Po wczorajszej oficjalnej zapowiedzi Lineage Eternal, kolejnej części znanej serii gier MMORPG, pojawiły się kontrowersje dotyczące nowego systemu walki. Sceptycy mają teraz okazję zobaczyć jak wygląda gra na żywo, dzięki świeżemu materiałowi z rozgrywki.

Pierwszy materiał z rozgrywki z nowego Lineage - ilustracja #1

Przedstawiony filmik pochodzi z odbywających się w Korei Południowej targów GStar 2011 – niestety oznacza to, że komentarz jest w języku dla nas niezrozumiałym. Mino to, niemal piętnaście minut materiału powinno przekonać sceptyków do tej produkcji. Grafika prezentuje się przepięknie, bitew na tę skalę próżno szukać w innych grach tego typu, nie wspominając już o świetnie wyglądającej walce. Bohatera masakrującego taką liczbę wrogów w tak krótkim czasie ostatni raz widziałem w wiekowej już dosyć produkcji Spartan: Total Warrior, stworzonej na konsole poprzedniej generacji.

Na przedstawionym materiale zobaczyć możemy krótki przegląd trzech klas postaci, które pojawią się w Lineage Eternal: Wojownika, Czarodziejki i Łucznika. Jeżeli wolicie podziwiać w akcji wszystkie jednocześnie, to przewincie materiał mniej więcej do dwunastej minuty.

Poza dużymi bitwami nie zabraknie też bardziej kameralnych lokacji, takich jak lochy, w których samotnie zmierzymy się z różnego rodzaju maszkarami. Rozgrywka w tego typu miejscach momentalnie przywodzi na myśl serię Diablo. Miłym zaskoczeniem jest ograniczona interakcja z otoczeniem. Możemy m.in. rzucać w przeciwników wazami stojącymi w lochach. Dobre wrażenie sprawia także system Drag & Hold, który pozwoli kontrolować bohaterów przy pomocy rysowania myszką kształtów na ekranie.

Jeżeli chodzi o grafikę, to prezentuja ona styl zbliżony do Diablo III, powiedziałbym jednak, że jest nieco bardziej mroczna. Da się także zauważyć charakterystyczny dalekowschodni sznyt – bohater dzierży monstrualny miecz, a animacje w czasie walki kojarzą się z pojedynkami, które możemy oglądać w filmach anime.

Wszystko wskazuje na to, że jest na co czekać. Trzymajmy ręce na pulsie, Lineage Eternal może nieco zamieszać na rynku MMORPG. Gra tworzona jest przez przez NCSoft, wyłącznie z myślą o komputerach osobistych. Data premiery pozostaje nieznana.