Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nexagon Deathmatch (PC)
OkładkaNexagon Deathmatch (PC)

Nexagon Deathmatch PC

Taktyczna gra akcji rozrywająca się w futurystycznym świecie czwartego tysiąclecia. Gracz jako więzień dostaje szansę odzyskania wolności walcząc w mistrzostwach Nexagon: Deathmatch.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nexagon Deathmatch Premiera PC

22lipca2003

producent: Strategy First wydawca: Strategy First Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Taktyczna gra akcji rozrywająca się w futurystycznym świecie czwartego tysiąclecia. Ziemia zamieniona została w jeden wielki kompleks zbudowany ze stali i plastiku, a zamieszkuje ją przemieszana populacja ludzi i obcych ras. W świecie tym ogromną popularnością cieszy się sport o nazwie Nexagon: Deathmatch, w istocie będący nowożytną areną gladiatorów, gdzie więźniowie mogą wywalczyć sobie wolność. Świadomość każdego skazańca przebywającego w orbitalnych stacjach penitencjarnych PODS, po wyrażeniu jego zgody na wzięcie udziału w owym sporcie, transportowana jest do miejsca, gdzie toczą się właściwe walki. Przebieg konfrontacji transmitowany jest na cały świat.

Przed rozpoczęciem walki gracz, jako świadomość skazańca, musi wybrać swojego oponenta oraz jedną z kilkunastu aren, na której stoczą bój. Następnie wybrać rasę (hordę) wojowników, których poprowadzi do walki. Mamy cztery rodzaje nacji: Tekkan, Strunar, Chandros i Olfrum. W skład każdej z nich wchodzą cztery rozdaje wojowników – zarówno rasy jak i wojownicy różnią się między sobą umiejętnościami i taktykami walki. Na końcu budujemy swoją bazę (sanktuarium) z szeregu elementów budowlanych, pułapek, broni i systemów defensywnych, itp. Później zaczyna się właściwe starcie.

Walka wygląda w sposób następujący: mamy arenę z dwoma bazami położonymi na przeciwległych końcach tejże areny oraz dwie drużyny składające się, każda z sześciu wojowników. Rozgrywka podzielona jest na trzy części/okresy czasowe, a celem jest zniszczenie bazy przeciwnika. Stopniowo podczas walki żołnierze zyskują punkty doświadczenia, co wydatnie wpływa na ich wartość bojową. Celem całej gry jest pokonanie wszystkich oponentów i uzyskanie wolności.

  • Akcja przedstawiona w pełni trójwymiarowej grafice.
  • W pełni interaktywne otoczenie, każdy element areny można zniszczyć czy uszkodzić.
  • Opcje gry wieloosobowej w sieci lokalnej i Internecie.
  • Za wygrane pojedynki otrzymujemy kredyty i wzrasta nasza pozycja w globalnym rankingu. Możliwość pozyskiwania sponsorów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI Nexagon Deathmatch

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Nexagon Deathmatch Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D (GeForce2 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD