Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nexagon Deathmatch (PC)

Nexagon Deathmatch PC

Taktyczna gra akcji rozrywająca się w futurystycznym świecie czwartego tysiąclecia. Gracz jako więzień dostaje szansę odzyskania wolności walcząc w mistrzostwach Nexagon: Deathmatch.

Akcji

PC Windows
Okładka Nexagon Deathmatch (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22lipca2003

Taktyczna gra akcji rozrywająca się w futurystycznym świecie czwartego tysiąclecia. Ziemia zamieniona została w jeden wielki kompleks zbudowany ze stali i plastiku, a zamieszkuje ją przemieszana populacja ludzi i obcych ras. W świecie tym ogromną popularnością cieszy się sport o nazwie Nexagon: Deathmatch, w istocie będący nowożytną areną gladiatorów, gdzie więźniowie mogą wywalczyć sobie wolność. Świadomość każdego skazańca przebywającego w orbitalnych stacjach penitencjarnych PODS, po wyrażeniu jego zgody na wzięcie udziału w owym sporcie, transportowana jest do miejsca, gdzie toczą się właściwe walki. Przebieg konfrontacji transmitowany jest na cały świat.

Przed rozpoczęciem walki gracz, jako świadomość skazańca, musi wybrać swojego oponenta oraz jedną z kilkunastu aren, na której stoczą bój. Następnie wybrać rasę (hordę) wojowników, których poprowadzi do walki. Mamy cztery rodzaje nacji: Tekkan, Strunar, Chandros i Olfrum. W skład każdej z nich wchodzą cztery rozdaje wojowników – zarówno rasy jak i wojownicy różnią się między sobą umiejętnościami i taktykami walki. Na końcu budujemy swoją bazę (sanktuarium) z szeregu elementów budowlanych, pułapek, broni i systemów defensywnych, itp. Później zaczyna się właściwe starcie.

Walka wygląda w sposób następujący: mamy arenę z dwoma bazami położonymi na przeciwległych końcach tejże areny oraz dwie drużyny składające się, każda z sześciu wojowników. Rozgrywka podzielona jest na trzy części/okresy czasowe, a celem jest zniszczenie bazy przeciwnika. Stopniowo podczas walki żołnierze zyskują punkty doświadczenia, co wydatnie wpływa na ich wartość bojową. Celem całej gry jest pokonanie wszystkich oponentów i uzyskanie wolności.

  • Akcja przedstawiona w pełni trójwymiarowej grafice.
  • W pełni interaktywne otoczenie, każdy element areny można zniszczyć czy uszkodzić.
  • Opcje gry wieloosobowej w sieci lokalnej i Internecie.
  • Za wygrane pojedynki otrzymujemy kredyty i wzrasta nasza pozycja w globalnym rankingu. Możliwość pozyskiwania sponsorów.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI Nexagon Deathmatch

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Nexagon Deathmatch

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 256MB RAM, 32MB akcelerator 3D (GeForce2 lub lepsza), 1.2 GB HDD

Strategy First Inc. i Trymedia Systems podpisują porozumienie, dotyczące dystrybucji gier przez Internet

wiadomość6 marca 2004

W dniu wczorajszym, firma Strategy First Inc. ogłosiła oficjalnie, że zawarła z Trymedia Systems porozumienie, na mocy którego, produkty koncernu korzystać będą z technologii ActiveMARK, a co za tym idzie obejmą większą część rynku elektronicznej rozrywki.

Europa Universalis Crown of the North oraz Nexagon Deathmatch, czyli kolejne gry Strategy First

wiadomość23 lipca 2003

Zachodni wydawca Strategy First ogłosił, iż tytuły: Europa Universalis Crown of the North oraz Nexagon Deathmatch, trafiły na półki sklepów za oceanem. Co prawda obydwie gry należą do gatunku RTS (strategie czasu rzeczywistego), jednak w samej rozgrywce oraz fabule nie mają ze sobą nic wspólnego.

Strategy First na targach E3

wiadomość17 kwietnia 2003

Do grona developerów, którzy planują pojawić się na tegorocznych targach Electronic Entertainment Expo w Los Angeles, dołączyła właśnie firma Strategy First. Na jej stosiku, wszyscy odwiedzający tę imprezę, będą mogli poznać szczegóły dotyczące sześciu, ciekawie zapowiadających się produkcji, a także zagrać w grywalne wersje niektórych tytułów. Wśród nich znajdziemy również dwa, "polskie" akcenty - gry: Chrome oraz Xpand Rally.

Zapisy do beta testów Nexagon: The Pit

wiadomość6 września 2002

Jak poinformował Strategy First, rozpoczęły się zapisy do beta testów będącej w planie wydawniczym tej firmy taktycznej gry akcji 3D osadzonej w dalekiej przyszłości - Nexagon: The Pit.

Oficjalna strona Nexagon: The Pit

wiadomość5 lipca 2001

Ciekawie zapowiadająca się taktyczna gra akcji Nexagon: The Pit, której wydanie przewidziane jest na koniec bieżącego roku doczekała się otwarcia oficjalnej strony internetowej.