Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka X-Com: Alliance (PC)

X-Com: Alliance PC

Planowany, lecz finalnie nieukończony projekt firmy Microprose, mający stanowić kolejną odsłonę popularnej w latach 90. serii X-COM.

Akcji

PC Windows
Okładka X-Com: Alliance (PC)

producent: Microprose

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Starsi z graczy na pewno pamiętają takie tytuły, jak UFO: Enemy Unknown czy X-Com: Terror From The Deep. Te gry w swoim czasie wywołały spore zamieszanie i zdobyły wielu zwolenników. Wydany później X-Com: Apocalypse niestety nie był już na tyle dobrą grą, aby zachwycić graczy. Producent gry – firma Microprose postanowiła wykorzystać realia w których miała miejsce akcja powyższych gier do zupełnie nowego projektu.

X-Com: Alliance W przeciwieństwie do poprzednich tytułów, które były klasycznymi turówkami strategicznymi jest połączeniem gry FPS z elementami strategii w stylu Rainbows Six. czy serii SWAT. Do jej stworzenia wykorzystany został zmodyfikowany engine Unreala. Gracz dostaje do dyspozycji zespół komandosów, którego celem będzie pokonanie kolejnych, coraz trudniejszych misji rozgrywających się na kilku planetach. Ich ostatecznym celem jest znalezienie bezpiecznego powrotu do domu.

Nie jest to jednak gra w stylu Quake'a, czy Unreala – tutaj do prawidłowego pokonania kolejnych etapów niezbędne jest dokładne zaplanowanie posunięć swojej ekipy. Może się okazać, że dany problem można rozwiązać tylko głową, a nie stosem wystrzelanych magazynków. Pomimo to do dyspozycji gracza dostępna jest duża różnorodność uzbrojenia, zarówno pochodzenia ziemskiego, jak i tego zdobytego na Obcych. Nasi ludzie obok standartowego w tego typu grach podziału na strzelców, grenadierów etc. są "wyposażeni" w liczne cechy psychiczne, które w trakcie rozgrywki mogą być wykorzystane w najmniej oczekiwanych momentach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: 6.4 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe X-Com: Alliance

12+

Wymagania sprzętowe X-Com: Alliance

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400Mhz, 128 MB RAM, akcelerator 3D

Seria X-COM, czyli czar wspomnień i gorycz rozczarowań
Seria X-COM, czyli czar wspomnień i gorycz rozczarowań

wiadomość1 października 2012

W niniejszym artykule, z okazji zbliżającej się premiery XCOM poznacie pokrótce historię serii. Będzie bardzo wspominkowo.

Twórca X-Com pracuje nad nową turówką
Twórca X-Com pracuje nad nową turówką

wiadomość17 sierpnia 2010

O Julianie Gollopie, czyli autorze cyklu X-Com od wielu lat było cicho. Twórca zabrał jednak wreszcie głos i ujawnił, że pracuje nad kolejną turówką. Wiele wskazuje na to, że może nią być opracowywana z myślą o Nintendo 3DS gra z serii Ghost Recon.

Powrót legendy - nowy X-COM już oficjalnie
Powrót legendy - nowy X-COM już oficjalnie

wiadomość14 kwietnia 2010

Wielokrotnie pisaliśmy o nasilających się plotkach na temat kolejnej odsłony cyklu X-Com. Teraz wreszcie możemy skończyć ze spekulacjami, ponieważ 2K Games oficjalnie potwierdziło jej istnienie.

Plotki o X-COM i nowa gra twórców BioShock

wiadomość18 stycznia 2010

Studio Irrational Games skomentowało plotki dotyczące prac nad wskrzeszeniem kultowej serii X-COM oraz ujawniło nowe informacje o projekcie zatytułowanym Project Icarus.

Twórcy BioShocka pracują nad nową grą z serii X-Com?

wiadomość20 lutego 2007

Przed pięcioma laty twórcy serii strategii pod tytułem X-Com poinformowali o zawieszeniu prac nad kolejną częścią gry, projektem Alliance. Po tym wydarzeniu saga taktycznych turówek była kontynuowana przez programistów z Altar Interactive, twórców popularnego UFO, lecz nigdy nie powrócili oni do pierwotnego nazewnictwa produktu.