Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Riot Police (PC)
OkładkaRiot Police (PC)

Riot Police PC

Riot Police to strategia taktyczna, w której gracze mogą spróbować swoich sił jako stróże prawa odpowiedzialni za przeciwdziałanie niebezpiecznym rozruchom w mieście. Deweloperzy ze studia Zono przygotowali kilkanaście scenariuszy tłumienia ulicznych zamieszek związanych m.in.

Strategiczne | policyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Riot Police Premiera PC

14stycznia2004

producent: Zono wydawca: Activision Value Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Riot Police to rozbudowana gra strategiczno-taktyczna, w jakiej gracze stają na czele jednostki Policji specjalizującej się w likwidowaniu niebezpiecznych rozruchów ulicznych. Za jej przygotowanie odpowiada studio Zono - twórcy m.in. strategii czasu rzeczywistego na konsole pt. Aliens vs. Predator: Extinction.

Podczas rozgrywki dowodzimy świetnie wyszkolonym, szesnastoosobowym oddziałem o nazwie Riot Squad, którego zadanie polega na stłumieniu 16 różnych wystąpień (demonstracje antyglobalistów, burdy kibiców po meczach, rozmaite protesty, etc.). Środowisko Riot Police przypomina trochę starszy SWAT 2 - znajdziemy tutaj: izometryczny rzut na planszę, rywalizację odbywającą się w czasie rzeczywistym oraz intuicyjny interfejs.

Do nadpobudliwych demonstrantów wysyłamy ludzi uzbrojonych w nowoczesny sprzęt policyjny przystosowany do tłumienia zamieszek ulicznych. W grze możemy wykorzystać m.in. radiowozy, pojazdy opancerzone, jednostki konne, armatki wodne, a nawet czołgi. Każdy członek prowadzonej jednostki posiada przy sobie pałki, gumowe kule, gaz łzawiący oraz specjalne tarcze, zaś tylko od nas zależy efektywność owych narzędzi perswazji. Nie należy zapominać, że naprzeciw naszym oddziałom wyjdą nie tylko protestujący, ale również chuligani szukający dowolnej okazji do zwady (konieczne jest przyjmowanie różnych taktyk, w zależności od sytuacji zaistniałej podczas ulicznych zamieszek).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Riot Police: 12+

Riot Police Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 500 MB HDD