Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2010, 12:59

Twórca X-Com pracuje nad nową turówką

O Julianie Gollopie, czyli autorze cyklu X-Com od wielu lat było cicho. Twórca zabrał jednak wreszcie głos i ujawnił, że pracuje nad kolejną turówką. Wiele wskazuje na to, że może nią być opracowywana z myślą o Nintendo 3DS gra z serii Ghost Recon.

O Julianie Gollopie, czyli autorze cyklu X-Com od wielu lat było cicho. Twórca zabrał jednak wreszcie głos i ujawnił, że pracuje nad kolejną turówką. Wiele wskazuje na to, że może nią być opracowywana z myślą o Nintendo 3DS gra z serii Ghost Recon.

 

Twórca X-Com pracuje nad nową turówką - ilustracja #1

X-Com: UFO Defense

 

Zacznijmy jednak od początku. Kilka miesięcy temu 2K Games zaprezentowało światu wskrzeszenie serii X-Com. Niestety, wiemy już, że projekt ten nie spełni nadziei fanów czekających na godną kontynuację cyklu, ponieważ nowa gra okazała się być pierwszoosobową strzelanką. Niedawno Jonathan Pelling (jeden z głównych projektantów w 2K Marin) udzielił wywiadu serwisowi Gamasutra. Jego zawartość nie jest w tym momencie istotna. Tym, co się liczy jest sekcja komentarzy pod artykułem, gdzie wypowiedź swoją zamieścił Julian Gollop.

Stwierdził on, że osobiście wolałby, aby gra była turową strategią, ale nikt z 2K Games go o zdanie na ten temat nie pytał. Przyznał, że niestety w dzisiejszych czasach wydawcy unikają jak mogą produkcji tego typu. Dodał jednak, że obecnie pracuje nad taktycznym turowym RPG na Nintendo 3DS, który ma być jednym z tytułów startowych tej platformy. Dzięki sukcesowi serii takich jak Advance Wars, Fire Emblem czy Final Fantasy Tactics turówki wciąż mają się dobrze na konsolach przenośnych. Co więcej, stwierdził, że tak naprawdę to seria Pokemon ma sporo wspólnego z X-Com, co nie przeszkadza jej być drugą najpopularniejszą marką na rynku. Dowodzi to, że produkcje tego typu mogą odnosić sukcesy.

 

Twórca X-Com pracuje nad nową turówką - ilustracja #2

Tom Clancy's Ghost Recon: Lead the Ghosts

 

Oczywiście od razu pojawiło się pytanie, czym może być ów tajemniczy projekt. Serwis Tiny Cartridge dokopał się do profilu Gollopa na LinkedIn, według którego twórca ostatnie trzy lata spędził pracując w bułgarskim studiu Ubisoftu. Spekulacje wzięły się stąd, że wydawca ten ujawnił na tegorocznym E3 projekt Tom Clancy's Ghost Recon: Lead the Ghosts. Ma to być przeznaczona na Nintendo 3DS gra toczona w systemie turowym, której premierę zapowiedziano w okolicach debiutu samej konsoli. Wszystko wydaje się więc pasować do projektu opisanego przez Gollopa. Czy rzeczywiście jest to nowe dzieło twórcy X-Com przekonamy się zapewne już wkrótce.

Nie będzie to pierwszy flirt Gollopa z platformami przenośnymi. Stworzył on przecież wydaną w 2005 roku na Game Boy Advance grę Rebelstar: Tactical Command. Tytuł ten był oczywiście turową strategią i został ciepło przyjęty przez prasę branżową.