Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Laser Squad (PC)
OkładkaLaser Squad (PC)

Laser Squad PC

Laser Squad to gra strategiczna zaprojektowana przez Juliana Gollopa, późniejszego twórcę słynnego produktu firmy MicroProse, zatytułowanego UFO: Enemy Unknown.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Laser Squad Premiera PC

23kwietnia1992

producent: MicroLeague wydawca: Krisalis

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Laser Squad to gra strategiczna zaprojektowana przez Juliana Gollopa, późniejszego twórcę słynnego produktu firmy MicroProse, zatytułowanego UFO: Enemy Unknown. Gracz wcieli się tu w rolę dowódcy oddziału komandosów, który będzie musiał wykazać się umiejętnościami taktycznymi podczas wykonywania przewidzianych przez autorów misji.

Program oferuje pięć zróżnicowanych scenariuszy, które można rozgrywać w dowolnej kolejności. Przed rozpoczęciem zmagań dokonujemy przydziału środków zagłady oraz ulepszeń pancerza naszych podopiecznych, wydając ustaloną z góry kwotę pieniędzy. Gdy nasze wojska będą już uzbrojone, przystępujemy do właściwiej, taktycznej części rozgrywki. Zmagania podzielone są na kolejne tury, w których kolejno rozkazujemy podległym nam żołnierzom. Każdy z wojaków dysponuje określoną liczbą Punktów Akcji, pozwalających na ruch, oddanie strzału lub operowanie przedmiotami. Oczywiście, nadrzędnym zadaniem jest tu eksterminacja poruszających się po danej mapie przeciwników. Warunkiem wygranej jest zdobycie stu Punktów Zwycięstwa, które otrzymujemy za wypełnienie kolejnych celów misji.

Mimo, że Laser Squad dysponuje niewielką liczbę scenariuszy, każdy z nich można rozgrywać w jednym z siedmiu poziomów trudności. Jeśli znudzi nam się rozgrywka z komputerowym przeciwnikiem, do zabawy można zaprosić kolegę. W tym wypadku wygrywa ten, komu uda się jako pierwszemu zgładzić drużynę wroga. Zmagania odbywają się w trybie „hotseat”, przy jednym komputerze.

Gra charakteryzuje się przyzwoitą oprawą audiowizualną. Przed każdą misją oglądamy krótką animację, która dokładnie wyjaśnia nam tło konfliktu oraz wszystkie zadania, jakie czekają drużynę komandosów. Część taktyczna prezentowana jest za pomocą widoku z lotu ptaka. Mapa na pierwszy rzut oka może wydawać się niezbyt czytelna (jednostki są zdecydowanie za małe), ale szybko można się do niej przyzwyczaić.

Laser Squad to jedna z pierwszych gier taktycznych, opartych o działania drużyny komandosów i z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom takich tytułów jak Sabre Team, Jagged Alliance, czy wspomnianej wyżej serii UFO. Nazwisko Juliana Gollopa jest tutaj wystarczającą rekomendacją.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 252 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Laser Squad: 12+