Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Laser Squad (PC)

Laser Squad PC

Laser Squad to gra strategiczna zaprojektowana przez Juliana Gollopa, późniejszego twórcę słynnego produktu firmy MicroProse, zatytułowanego UFO: Enemy Unknown.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Laser Squad (PC)

producent: MicroLeague

wydawca: Krisalis

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23kwietnia1992

Laser Squad to gra strategiczna zaprojektowana przez Juliana Gollopa, późniejszego twórcę słynnego produktu firmy MicroProse, zatytułowanego UFO: Enemy Unknown. Gracz wcieli się tu w rolę dowódcy oddziału komandosów, który będzie musiał wykazać się umiejętnościami taktycznymi podczas wykonywania przewidzianych przez autorów misji.

Program oferuje pięć zróżnicowanych scenariuszy, które można rozgrywać w dowolnej kolejności. Przed rozpoczęciem zmagań dokonujemy przydziału środków zagłady oraz ulepszeń pancerza naszych podopiecznych, wydając ustaloną z góry kwotę pieniędzy. Gdy nasze wojska będą już uzbrojone, przystępujemy do właściwiej, taktycznej części rozgrywki. Zmagania podzielone są na kolejne tury, w których kolejno rozkazujemy podległym nam żołnierzom. Każdy z wojaków dysponuje określoną liczbą Punktów Akcji, pozwalających na ruch, oddanie strzału lub operowanie przedmiotami. Oczywiście, nadrzędnym zadaniem jest tu eksterminacja poruszających się po danej mapie przeciwników. Warunkiem wygranej jest zdobycie stu Punktów Zwycięstwa, które otrzymujemy za wypełnienie kolejnych celów misji.

Mimo, że Laser Squad dysponuje niewielką liczbę scenariuszy, każdy z nich można rozgrywać w jednym z siedmiu poziomów trudności. Jeśli znudzi nam się rozgrywka z komputerowym przeciwnikiem, do zabawy można zaprosić kolegę. W tym wypadku wygrywa ten, komu uda się jako pierwszemu zgładzić drużynę wroga. Zmagania odbywają się w trybie „hotseat”, przy jednym komputerze.

Gra charakteryzuje się przyzwoitą oprawą audiowizualną. Przed każdą misją oglądamy krótką animację, która dokładnie wyjaśnia nam tło konfliktu oraz wszystkie zadania, jakie czekają drużynę komandosów. Część taktyczna prezentowana jest za pomocą widoku z lotu ptaka. Mapa na pierwszy rzut oka może wydawać się niezbyt czytelna (jednostki są zdecydowanie za małe), ale szybko można się do niej przyzwyczaić.

Laser Squad to jedna z pierwszych gier taktycznych, opartych o działania drużyny komandosów i z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom takich tytułów jak Sabre Team, Jagged Alliance, czy wspomnianej wyżej serii UFO. Nazwisko Juliana Gollopa jest tutaj wystarczającą rekomendacją.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena gry 9.0 / 10 na podstawie 203 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Laser Squad

12+

Twórca X-Com pracuje nad nową turówką
Twórca X-Com pracuje nad nową turówką

wiadomość17 sierpnia 2010

O Julianie Gollopie, czyli autorze cyklu X-Com od wielu lat było cicho. Twórca zabrał jednak wreszcie głos i ujawnił, że pracuje nad kolejną turówką. Wiele wskazuje na to, że może nią być opracowywana z myślą o Nintendo 3DS gra z serii Ghost Recon.