Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2011, 14:13

autor: Jiker

Wieści ze świata (XCOM, Far Cry 3, Castlevania) 17/02/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o potencjalnej dacie debiutu Far Cry 3, zmianach w XCOM, zwolnieniach w Rare, opóźnieniu debiutu DLC do Castlevania: Lords of Shadow, a także debiucie drugiego epizodu Back to the Future. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o potencjalnej dacie debiutu Far Cry 3, zmianach w XCOM, zwolnieniach w Rare, opóźnieniu debiutu DLC do Castlevania: Lords of Shadow, a także debiucie drugiego epizodu Back to the Future. Zapraszamy do lektury.

Far Cry 3

Redakcja Official PlayStation Magazine dotarła do nieoficjalnych informacji, z których wynika, że trzecia odsłona cyklu strzelanin Far Cry ma szansę zadebiutować na rynku przed końcem bieżącego roku. Produkcja, nad którą rzekomo pracuje studio Ubisoft Montreal, dotąd nie została oficjalnie zapowiedziana, choć w Sieci pojawiały się już plotki o zaawansowanym procesie dewelopingu lub też zawartości gry.

XCOM

Serwis superannuation donosi, że gra akcji XCOM autorstwa 2K Australia przeszła od czasu ubiegłorocznej zapowiedzi spore zmiany. Jakby tego było mało, Martin Slater, do niedawna szef studia, zrezygnował ze stanowiska. Czyżby głębsze problemy z kontrowersyjnym wznowieniem klasycznej marki? Przypominamy, że do jej premiery ma dojść w 2012 roku fiskalnym (kwiecień 2011 – marzec 2012) w wersjach na PC i Xboksa 360.

Wieści ze świata (XCOM, Far Cry 3, Castlevania) 17/02/11 - ilustracja #1

Tak XCOM prezentowało się w zeszłym roku. Czy teraz wygląda inaczej?

Rare

Firma Microsoft potwierdziła zwolnienia w brytyjskim studio Rare. Wynikają one ze zmian w strukturze producenta i w organizacji pracy. Wbrew wcześniejszym plotkom, wypowiedzenia otrzymała niewielka liczba pracowników (najprawdopodobniej dwudziestu). Najnowszą grą studia Rare jest sportowy zestaw Kinect Sports. Produkcja przez pewien czas zajmowała pozycję lidera sprzedaży w brytyjskim zestawieniu najpopularniejszych tytułów konsolowych.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Robert Bowling oświadczył na Twitterze, że studio Infinity Ward nie wyda już żadnego nowego dodatku DLC do strzelaniny Call of Duty: Modern Warfare 2 (gra otrzymała dwa takowe – Resurgence Pack oraz Stimulus Package). Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że producent skończył prace nad nowym patchem dla wszystkich wersji gry. Jego głównym zadaniem będzie uszczelnienie ochrony przed sieciowymi oszustami.

LightBox Interactive

Dylan Jobe, twórca strzelaniny Warhawk i były pracownik studia Incognito, od pewnego czasu pracuje wraz ze swoim nowym, niezależnym zespołem LightBox Interactive nad kolejną produkcją na jedną z konsol firmy Sony. Istnieje duża szansa, że pierwsze szczegóły na jej temat poznamy już wkrótce. Podobno proces dewelopingu gry postępuje, a ona sama prezentuje się bardzo dobrze. Spekuluje się, że dzieło może być spin-offem marki Warhawk, noszącym tytuł Starhawk.

Need for Speed: Hot Pursuit

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w najbliższych tygodniach światło dzienne ujrzą dwa nowe dodatki DLC do gry wyścigowej Need for Speed: Hot Pursuit. Z danych serwisu Xbox360Achievement wynika, że będą to kolejne zestawy samochodów – tym razem modeli marek Lamborghini i Porsche. Póki co, powyższe informacje nie zostały zweryfikowane przez studio Criterion Games i firmę Electronic Arts.

Castlevania: Lords of Shadow

Reverie, pierwszy z dwóch dodatków DLC do slashera Castlevania: Lords of Shadow, szykowany dotąd na luty, ukaże się w ofercie Xbox Live i PlayStation Network dopiero w przyszłym miesiącu. Gracze wcielą się w nim w Gabriela starającego się pomóc Laurze, swojej byłej podopiecznej. Oboje zawalczą z coraz mocniejszymi siłami ciemności, nad którymi pieczę sprawowała niegdyś sama królowa wampirów.

Wieści ze świata (XCOM, Far Cry 3, Castlevania) 17/02/11 - ilustracja #2

Back to the Future

Światło dzienne ujrzał drugi odcinek gry przygodowej Back to the Future. W Get Tannen gracze trafiają do 1931 roku. Główne role w nowym epizodzie grają ponownie Marty McFly oraz doktor Emmet Brown. W tym miejscu prezentujemy premierowy zwiastun odcinka.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Drakensang: Phileasson's Secret

Batman: Arkham City

A Game of Thrones: Genesis

Slam Bolt Scrappers

Rango The Video Game X360

Rango The Video Game PS3

Naval War Arctic Circle

Battlestar Galactica Online

Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts

Cannon Fodder 3

Painkiller: Redemption

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

DiRT 3 - Z dziennika dewelopera #2 (PL)

Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds –

StarCraft II - oficjalne mody Blizzarda video wywiad

Facepalm - na muszce video magazyn

Back to the Future - Episode 2 Get Tannen

CrimeCraft - Bleedout Trailer #8

LEGO Battles: Ninjago

Metal Assault

Mortal Kombat - Noob Saibot

Rage

gry