Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 lutego 2011

Twórca serii Heroes of Might & Magic pracuje nad nową odsłoną Command & Conquer

Olek, 21 lutego 2011, 20:35

Nowy deweloper, nowa strona, nowa gra – tak w skrócie wygląda plan reanimacji słynnego cyklu strategii czasu rzeczywistego. Produkcją kolejnej odsłony serii Command&Conquer zajmuje się świeżo uformowane, wewnętrzne studio koncernu Electronic Arts - Victory Games, którym kieruje prawdziwy weteran branży. Jon Van Caneghem znany jest graczom jako współtwórca marki Heroes of Might & Magic.

Bardzo dobre wyniki Gran Turismo 5

Kono, 21 lutego 2011, 15:55

Polyphony Digital upubliczniło dzisiaj dokładne dane dotyczące produkowanej przez nich flagowej serii wyścigów na PlayStation 3, czyli Gran Turismo. Według tych doniesień najnowsza odsłona – Gran Turismo 5 – została dostarczona do detalistów (lub sprzedana) w liczbie ponad 6,3 miliona sztuk.

Wieści ze świata (Dead Island, BioShock 2, The Legend of Zelda) 21/02/11

Jiker, 21 lutego 2011, 14:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 25-leciu The Legend of Zelda, pecetowych odsłonach DLC do BioShock 2, ścieżce dźwiękowej do Magicka, narzędziach deweloperskich wspieranych przez NGP, a także nowych mapkach do umierającego Company of Heroes Online. Zapraszamy do lektury.

Gry Dekady 2001-2010 – wybierz najlepsze gry ostatniego dziesięciolecia

Redakcja GRYOnline.pl, 21 lutego 2011, 14:00

Jedną z atrakcji, które przygotowaliśmy z okazji 10-lecia istnienia serwisu gry-online.pl jest wielki plebiscyt, w którym wybierzecie najlepsze gry z lat 2001-2010.

Zostań testerem gier polskiego studia Techland

Sarge, 21 lutego 2011, 13:40

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o pracy w branży gier wideo lub chociaż w małym stopniu chcieliście przyczynić się do powstania wysokobudżetowej produkcji, teraz nadarza się taka okazja. Firma Techland poszukuje bowiem chętnych na stanowiska testerów jej nadchodzących dzieł.

GTA V otrzymało już klasyfikację wiekową?

Sarge, 21 lutego 2011, 12:55

Choć od premiery Grand Theft Auto IV niedługo miną trzy lata, firma Rockstar Games mimo licznych plotek o rzekomo powstającej „piątce” wciąż nie ujawniła żadnych informacji na jej temat. Wprawdzie w międzyczasie dostaliśmy dwa dodatki rozszerzające historię rozgrywaną w Liberty City o perypetie nowych bohaterów, ale gracze nadal wypatrują wieści o kolejnej części serii osadzonej w nowym mieście.

Capcom może być dumny z Marvel vs Capcom 3 - TOP 10 UK (13 - 19 lutego)

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2011, 12:54

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 13 a 19 lutego.

Chcesz nagrodę od twórców The Elder Scrolls V: Skyrim? Weź się za prokreację!

Olek, 21 lutego 2011, 12:33

To nie żart! Peter Hines, wiceprezes firmy Bethesda Softworks obliczył, że pary, którym w tym tygodniu uda się począć dzidziusia, mają duże szanse na to, by ich potomstwo przyszło na świat 11 listopada. W tym samym dniu do sklepów trafi The Elder Scrolls V: Skyrim. Odważni rodzice, którzy urodzonemu w tym dniu dziecku nadadzą imię Dovahkiin, mogą liczyć na niespodziankę od dewelopera.

Premiery gier w Polsce (21 - 25 lutego)

Hed, 21 lutego 2011, 12:11

Przed nami mocny tydzień dla fanów strzelanek. Posiadacze PlayStation 3 dostają trzecią odsłonę serii Killzone, którą recenzowaliśmy w ubiegły wtorek. Równie ciekawie zapowiada się premiera polskiego Bulletstorm, najnowszej produkcji studia People Can Fly. To nie jedyne propozycje na najbliższe dni – oprócz tego pojawią się de Blob 2, Knights Contract i Tactics Ogre.

Fallout tygodnia #8: Tylko dla dorosłych

Crash, 21 lutego 2011, 11:15

Jakiś czas temu niektórzy zastanawiali się, czy Polska nie jest przypadkiem zagłębiem gier erpegowych. Parę lat za nami, a wspomniana supozycja zdaję się wciąż aktualna. Nadal powstają u nas głośne i odnoszące spore sukcesy tytuły w ramach wspomnianego gatunku. Jest jednak pewien aspekt znacznie bardziej rozwinięty, który zdaje się aspirować do miana nadwiślańskiej specjalności – gry tylko dla dorosłych oraz granie na nosie purytańskim mediom z za oceanu.

Inwazja obcych z filmu Battle: Los Angeles także w postaci gry?

Hed, 21 lutego 2011, 11:06

Obcy najeżdżali naszą planetę już dziesiątki razy, ale to nie powstrzymuje producentów filmowych przed tworzeniem kolejnych obrazów na ten temat. Jednym z nich jest Battle: Los Angeles, film w reżyserii Jonathana Liebesmana, który trafi do kin w marcu tego roku. Być może niedługo dołączy do niego także gra pod tym samym tytułem.

Infinity Blade i Plants vs. Zombies wśród najlepszych gier mobilnych

Jiker, 21 lutego 2011, 10:52

Rynek gier mobilnych, dedykowanych komórkom oraz smartfonom, z każdym kolejnym rokiem zyskuje na znaczeniu. Nie dziwi więc fakt, że jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne plebiscyty na najlepsze produkcje tego rodzaju. Jednym z najistotniejszych jest International Mobile Gaming Awards, którego siódma edycja doczekała się rozstrzygnięcia na niedawnym Mobile World Congress w Barcelonie.

Poradnik: The Next Big Thing

Redakcja GRYOnline.pl, 21 lutego 2011, 10:50

Poradnik do The Next BIG Thing przeprowadzi Cię przez meandry zwariowanej fabuły tej sympatycznej produkcji. Podzielony jest na sześć części, odpowiadających rozdziałom w grze, i wiele podrozdziałów, zawierających wskazówki do konkretnych zadań.

Cartoon Games - odc. 44 - Party
Cartoon Games - odc. 44 - Party

Otis, 21 lutego 2011, 10:33

Prace nad grą Portal 2 zostały zakończone

Hed, 21 lutego 2011, 09:59

Gabe Newell, współzałożyciel i jeden z szefów Valve, przeprowadził czterdziestominutową konferencję z absolwentami jednej z amerykańskich szkół wyższych. Już sama rozmowa jest ciekawa, bo producent ma wiele celnych uwag na temat branży i biznesu. Najważniejsze jest jednak to, że zdaniem dewelopera prace nad Portalem 2 zostały ukończone.

Seria Tomb Raider przeceniona na Steamie

Hed, 21 lutego 2011, 09:08

Tomb Raider: Underworld oraz Lara Croft and the Guardian of Light to dwie z kilku propozycji przecenionych w ramach jednego z ostatnich etapów akcji promocyjnej Square Enix na Steamie. Dzięki niej można uzupełnić kolekcję gier o powyższe tytuły za kilkadziesiąt złotych. Lara Croft jest zawsze w modzie, więc chyba warto zainteresować się sprawą.

Premiera Saints Row 3 jeszcze w tym roku

Adrian Werner, 21 lutego 2011, 09:01

Już od dawna wiemy, że w produkcji znajduje się trzecia część serii Saints Row, choć jej twórcy jednocześnie nie byli do tej pory skorzy podzielić się ze światem jakimikolwiek konkretami. Najnowszy wyciek przyniósł wreszcie pierwsze materiały graficzne i planowaną datę premiery.

Top 10 dystrybucji elektronicznej (14 - 20 lutego). RIFT i Portal 2 liderami sprzedaży

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2011, 07:55

Zapraszamy do zapoznania się z listą najlepiej sprzedających się gier w dystrybucji elektronicznej w systemach Direct2Drive.eu i Steam. Wyniki obejmują okres od 14 do 20 lutego.