Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2011, 14:30

autor: Jiker

Wieści ze świata (Dead Island, BioShock 2, The Legend of Zelda) 21/02/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 25-leciu The Legend of Zelda, pecetowych odsłonach DLC do BioShock 2, ścieżce dźwiękowej do Magicka, narzędziach deweloperskich wspieranych przez NGP, a także nowych mapkach do umierającego Company of Heroes Online. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 25-leciu The Legend of Zelda, pecetowych odsłonach DLC do BioShock 2, ścieżce dźwiękowej do Magicka, narzędziach deweloperskich wspieranych przez NGP, a także nowych mapkach do umierającego Company of Heroes Online. Zapraszamy do lektury.

The Legend of Zelda

Marka The Legend of Zelda obchodzi 25 rocznicę powstania. 21 lutego 1986 roku w Japonii zadebiutowała pierwsza odsłona przygód Linka (wówczas jeszcze na dyskietce obsługiwanej przez przystawkę Family Computer Disk System do NES-a). Z tej okazji serwis 1UP opublikował na swych łamach szereg przekrojowych artykułów poświęconych kultowej serii.

BioShock 2

Na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego firmy 2K Games pojawiła się informacja, że w ofercie Games for Windows Marketplace przez pewien czas widniała pecetowa wersja dodatku DLC Protector Trials do gry BioShock 2. Osoby, którym udało się je pobrać, twierdzą jednak, że jego uruchomienie jest niemożliwe (najprawdopodobniej DLC zostanie aktywowane wraz z upublicznieniem szykowanej łatki). Wyżej opisany przypadek nie powinien być dla nas zaskoczeniem – 2K Games już ponad miesiąc temu wspominało, że prace nad pecetowym wersjami Protector Trails oraz Minerva’s Den trwają, mimo kilkukrotnych sugestii, że ich deweloping został wstrzymany.

Magicka

Magicka – bardzo udana przygodowa gra akcji, zaprojektowana przez Arrowhead Studios – trafiła do brytyjskich i francuskich sklepów w wersji pudełkowej. Z tej okazji producent udostępnił w sieci darmową ścieżkę dźwiękową. Znajdziecie ją pod tym adresem. W niedalekiej przyszłości Magicka na fizycznym nośniku zadebiutuje również w kilku innych krajach europejskich (póki co nie ma wśród nich Polski, dlatego też gracze z naszego kraju myślący o zakupie gry muszą korzystać ze Steama).

Wieści ze świata (Dead Island, BioShock 2, The Legend of Zelda) 21/02/11 - ilustracja #1

CryENGINE/NGP

Firma Sony ujawniła listę kompatybilnych zestawów narzędzi deweloperskich, które będą mogły posłużyć za bazę do stworzenia gier na konsolę przenośną NGP. Znalazł się wśród nich silnik CryENGINE autorstwa firmy Crytek, Havoc (odpowiedzialny za odwzorowanie fizyki), a także znany już Unreal Engine 3. Całą publikację znajdziecie w tym miejscu.

Company of Heroes Online

Mimo że sieciowy RTS Company of Heroes Online zakończy swój żywot 31 marca, studio Relic Entertainment nie ustaje w rozbudowywaniu swojej produkcji. Tym razem producent udostępnił graczom dwie nowe mapy – Road to Montherme (stworzoną przez moddera Mannerheima) oraz zmodyfikowaną, ośmioosobową wersję lokacji Hill 331.

Peter Molynuex

Peter Molynuex – jeden z najsławniejszych projektantów gier, twórca serii Fable, Black & White oraz Popolous – otrzyma w tym roku w podzięce za swoje dokonania nagrodę „BAFTA Fellowship”, czyli specjalne wyróżnienie Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. W ubiegłym roku uzyskała je inna gwiazda branży gier, Shigeru Miyamoto. Do wręczenia nagrody dojdzie podczas gali BAFTA Game Awards, która odbędzie się 16 marca.

Dead Island

Poznaliśmy nazwę firmy, która jest odpowiedzialna za stworzenie wyjątkowego zwiastuna gry akcji Dead Island, nad którą pracuje polskie studio Techland. Jest nią brytyjska grupa Axis Animation and Audiomotion. Więcej na jej temat przeczytacie w tym miejscu. My z kolei polecamy zapoznanie się z trailerem. Dead Island zostanie wydane w tym roku na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (Dead Island, BioShock 2, The Legend of Zelda) 21/02/11 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Samurai Warriors: Chronicles

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Jurassic Park

TERA: The Exiled Realm of Arborea

Shift 2: Unleashed

LEGO Universe

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

Shogun 2: Total War

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Need For Speed: Hot Pursuit - Content Packs

Gramy w Champions Online Gramy!

Przegląd tygodnia - zombie na wczasach video magazyn

Po prostu Killzone 3 - coop i Move Gramy!

Dead Island

Shogun 2: Total War - Story Trailer (PL)

Cities in Motion - Wywiad z producentem (PL)

Fight Night Champion - Online Gyms Trailer

Jurassic Park

Major League Baseball 2K11

Operation Flashpoint: Red River – Ryan Baletto

Puzzle Agent 2

Shift 2: Unleashed - Pagani Huayra

gry