Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Samurai Warriors: Chronicles (3DS)

Samurai Warriors: Chronicles 3DS

Pierwsza odsłona serii Samurai Warriors wydana na kieszonkową konsolę Nintendo 3DS. Akcja gry zabiera nas do XVI-wiecznej, ogarniętej niepokojami Japonii.

Akcji | TPP | samuraje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Samurai Warriors: Chronicles (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

26lutego2011

25marca2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cykl Samurai Warriors dobrze przyjęty został na stacjonarnej konsoli Nintendo Wii. Firma Tecmo Koei zadecydowała więc o wypuszczeniu kolejnej jego odsłony, adresowanej na nową, kieszonkową platformę japońskiego producenta. Tradycyjnie dewelopingiem gry zajęło się studio Omega Force, które w dorobku ma m.in. serię Dynasty Warriors.

Akcja Samurai Warriors: Chronicles osadzona została w XVI wieku. Japonia przeżywała wówczas okres Sengoku, pełen konfliktów i wewnętrznych niepokojów. W grze pojawia się kilkadziesiąt prawdziwych i legendarnych postaci związanych z historycznymi realiami, w tym m.in. Oda Nobunaga, Ieyasu Tokugawa i Mitsunari Ishida. Gracze mogą jednak stworzyć także własnych bohaterów i z ich pomocą spróbować wpłynąć na bieg wydarzeń.

Rozgrywka oferuje kilka opcji, w tym tryb kampanii solowej (story mode). System sterowania dostosowany został do możliwości konsoli. Gracze przejmują kontrolę nad czterema postaciami. Na głównym wyświetlaczu urządzenia ukazana jest trójwymiarowa potyczka, utrzymana w stylu klasycznego hack'n'slasha. Pomocniczy, dotykowy ekran konsoli służy m.in. do przeglądania map, przełączania się pomiędzy samurajami, sprawdzania informacji na temat misji, a także jako licznik K.O.

Jedną z nowości wprowadzonych w Samurai Warriors: Chronicles są relacje pomiędzy poszczególnymi postaciami. Stopień zażyłości ma wpływ na fabułę, ale także na zaangażowanie w walkę. Większość starć wymaga dobrego zgrania drużyny. „Zaprzyjaźnieni” samurajowie ustawieni obok siebie na polu walki mogą się nawzajem wspierać.

Twórcy Samurai Warriors: Chronicles zadbali o możliwość zabawy w trybie kooperacji z drugim graczem. W takim przypadku potyczki są bardziej wymagające, jednak nagradzane cenniejszymi zdobyczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do Samurai Warriors: Chronicles

Klasyfikacja PEGI Samurai Warriors: Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Sprzedaż gier i konsol w Japonii - 3DS liderem, tytuły startowe nieco słabiej

wiadomość7 marca 2011

Firma badawcza Media Create przedstawiła wyniki sprzedaży gier i konsol na rynku japońskim w tygodniu kończącym się 27 lutego. Wśród wziętych pod uwagę platform znalazło się naturalnie Nintendo 3DS, które zgodnie z oczekiwaniami zajęło w notowaniu pierwsze miejsce, przyczyniając się do osiągnięcia gorszych wyników przez niemal wszystkie pozostałe urządzenia.

Nintendo 3DS - pierwszy pokaz w Polsce

wiadomość23 lutego 2011

Przedwczoraj w Warszawie firma Stadlbauer – oficjalny dystrybutor sprzętu Nintendo w Polsce – zorganizowała konferencję prasową, podczas której potwierdzona została data premiery nowej konsolki przenośnej oraz lista tytułów startowych dostępnych w naszym kraju. Dziennikarze natomiast mogli sprawdzić 3DSa w akcji.

Ubiegły rok w oczach Tecmo Koei  - słabe zainteresowanie Samurai Warriors 3  i Ninja Gaiden Sigma 2
Ubiegły rok w oczach Tecmo Koei - słabe zainteresowanie Samurai Warriors 3 i Ninja Gaiden Sigma 2

wiadomość20 maja 2010

Japońska firma Tecmo Koei podsumowała wczoraj swoje wyniki w ostatnim roku fiskalnym zakończonym 31 marca. Firma zanotowała spadek przychodów względem poprzedniego roku, a złożyło się na to przełożenie premier kilku kluczowych tytułów na późniejszy termin, a także niezadowalająca sprzedaż produkcji, które już się ukazały.