Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2011, 09:35

autor: Kono

Nintendo 3DS - pierwszy pokaz w Polsce

Przedwczoraj w Warszawie firma Stadlbauer – oficjalny dystrybutor sprzętu Nintendo w Polsce – zorganizowała konferencję prasową, podczas której potwierdzona została data premiery nowej konsolki przenośnej oraz lista tytułów startowych dostępnych w naszym kraju. Dziennikarze natomiast mogli sprawdzić 3DSa w akcji.

Przedwczoraj w Warszawie firma Stadlbauer – oficjalny dystrybutor sprzętu Nintendo w Polsce – zorganizowała konferencję prasową, podczas której potwierdzona została data premiery nowej konsolki przenośnej oraz lista tytułów startowych dostępnych w naszym kraju. Dziennikarze natomiast mogli sprawdzić 3DS-a w akcji.

Niewątpliwie najważniejszą informacją jest to, że przenośna konsola Nintendo zadebiutuje w naszym kraju 25 marca, czyli równolegle do europejskiej premiery. 3DS dostępny będzie w dwóch opcjach kolorystycznych: Cosmo Black i Aqua Blue. W pudełku oprócz konsoli z zainstalowanymi aplikacjami (m.in. Mii Maker) znajdziemy stację ładującą oraz sześć kart obsługujących AR, czyli rzeczywistość rozszerzoną.

Nintendo 3DS - pierwszy pokaz w Polsce - ilustracja #1

Jeśli chodzi o gry dostępne w dniu premiery, to na konferencji została potwierdzona lista tytułów, o której pisaliśmy jeszcze na początku lutego. Dodatkowo, Beata Dudzic zapewniła, że do tegorocznego E3 na rynku dostępnych będzie w sumie 30 gier.

Warto też wspomnieć, że oprócz wymienionych wyżej tytułów startowych, na konferencji dziennikarze mogli sprawdzić wersje demonstracyjne innych gier zmierzających na 3DS-a. Wśród nich znalazły się między innymi: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, Resident Evil: The Mercenaries 3D oraz Kid Icarus: Uprising.

Sugerowana cena Nintendo 3DS w Polsce to 1099,99 zł (tyle trzeba zapłacić za konsolę w Empiku). Są też oczywiście interesujące promocje – w sklepie internetowym Ultima.pl zamawiając teraz 3DSa zapłacimy za niego tylko 999 zł.