Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Kid Icarus: Uprising (3DS)

Kid Icarus: Uprising 3DS

Dynamiczna trójwymiarowa strzelanka, będąca wznowieniem klasycznej serii Kid Icarus. Jako obdarzony umiejętnością latania i uzbrojony w magiczny łuk Pita musimy zmierzyć się z siłami bogini ciemności Medusy.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Kid Icarus: Uprising (3DS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

22marca2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kid Icarus: Uprising to pełna akcji strzelanina, będąca pierwszą w pełni trójwymiarową odsłoną marki Kid Icarus, zapoczątkowanej w 1987 roku na konsoli NES (w 1991 roku na Game Boy’a trafiła kontynuacja platformówki). Opracowanie gry zostało zlecone projektantowi Masahiro Sakurai oraz jego zespołowi ukrywającemu się pod nazwą Project Sora.

W opisywanej produkcji gracz wciela się w Pita – młodego chłopca na usługach Paluteny, bogini światła, obdarzonego przez nią umiejętnością latania oraz możliwością korzystania z magicznego łuku. Jego głównym przeciwnikiem jest Medusa – bogini ciemności, niegdyś rządząca wspólnie z Paluteną Krainą Aniołów, zrzucona przez nią z tronu za chciwość i chęć przejęcia pełni władzy.

W Kid Icarus: Uprising gracz bierze udział w dynamicznej rozgrywce, sprowadzającej się do przemierzania kolejnych etapów oraz brania udziału w pełnych akcji starciach z przeciwnikami, rozgrywających się zarówno w przestrzeni powietrznej, jak i na powierzchni planety. Każdy poziom zaserwowany w grze kończy się wymagającym starciem z bossem, strzegącym przejścia do kolejnego świata.

Akcja gry jest prezentowana w pełnym trójwymiarze. Dodatkowo, z uwagi na odpowiednie możliwości Nintendo 3DS, zmagania obserwuje się w 3D, dodającym zabawy głębi i jeszcze większej dawki emocji. Tytuł posiada tryb multiplayer, pozwalający toczyć zmagania zarówno lokalnie, jak i przez sieć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Kid Icarus: Uprising

Klasyfikacja PEGI Kid Icarus: Uprising

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Kid Icarus: Uprising

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo 3DS
Ikar znowu zbyt blisko słońca? - recenzja Kid Icarus: Uprising
Ikar znowu zbyt blisko słońca? - recenzja Kid Icarus: Uprising

Recenzja 10 kwietnia 2012, 13:25

Produkcja Masahiro Sakuraia zaskakuje także na płaszczyźnie znajdziek. Do tych ostatnich zalicza się nie tylko standardowe serduszka, ale też odblokowywane dodatki w postaci figurek, informacji o bohaterach, przeciwnikach, budowlach występujących w grze itp. Poza tym nieustannie rozbudowywany jest arsenał – w zależności od poziomu trudności Pit otrzymuje bardziej lub mniej potężne ostrza, łuki i działa (można na nie – oraz na wszystkie inne znajdźki – natrafić także w jajkach niespodziankach otwieranych na specjalnym ołtarzu). Liczba dostępnych broni jest przytłaczająca, dlatego twórcy przygotowali specjalne menu systematyzujące ekwipunek i pozwalające ocenić, co w aktualnej bazie jest najpotężniejsze. W każdej chwili mamy także szansę skorzystać z podręcznej kuźni i połączyć dwa wybrane rodzaje oręża w jeden, o statystykach będących wypadkową obu poprzednich.