Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Kid Icarus: Uprising (3DS)
OkładkaKid Icarus: Uprising (3DS)

Kid Icarus: Uprising 3DS

Dynamiczna trójwymiarowa strzelanka, będąca wznowieniem klasycznej serii Kid Icarus. Jako obdarzony umiejętnością latania i uzbrojony w magiczny łuk Pita musimy zmierzyć się z siłami bogini ciemności Medusy.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kid Icarus: Uprising Premiera 3DS

22marca2012

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Kid Icarus: Uprising

Star Fox 64 3D

Liberation Maiden

Rodea: The Sky Soldier

Kid Icarus: Uprising to pełna akcji strzelanina, będąca pierwszą w pełni trójwymiarową odsłoną marki Kid Icarus, zapoczątkowanej w 1987 roku na konsoli NES (w 1991 roku na Game Boy’a trafiła kontynuacja platformówki). Opracowanie gry zostało zlecone projektantowi Masahiro Sakurai oraz jego zespołowi ukrywającemu się pod nazwą Project Sora.

W opisywanej produkcji gracz wciela się w Pita – młodego chłopca na usługach Paluteny, bogini światła, obdarzonego przez nią umiejętnością latania oraz możliwością korzystania z magicznego łuku. Jego głównym przeciwnikiem jest Medusa – bogini ciemności, niegdyś rządząca wspólnie z Paluteną Krainą Aniołów, zrzucona przez nią z tronu za chciwość i chęć przejęcia pełni władzy.

W Kid Icarus: Uprising gracz bierze udział w dynamicznej rozgrywce, sprowadzającej się do przemierzania kolejnych etapów oraz brania udziału w pełnych akcji starciach z przeciwnikami, rozgrywających się zarówno w przestrzeni powietrznej, jak i na powierzchni planety. Każdy poziom zaserwowany w grze kończy się wymagającym starciem z bossem, strzegącym przejścia do kolejnego świata.

Akcja gry jest prezentowana w pełnym trójwymiarze. Dodatkowo, z uwagi na odpowiednie możliwości Nintendo 3DS, zmagania obserwuje się w 3D, dodającym zabawy głębi i jeszcze większej dawki emocji. Tytuł posiada tryb multiplayer, pozwalający toczyć zmagania zarówno lokalnie, jak i przez sieć.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kid Icarus: Uprising

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Kid Icarus: Uprising Wymagania sprzętowe

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo 3DS