Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Liberation Maiden (3DS)
OkładkaLiberation Maiden (3DS)

Liberation Maiden 3DS

Liberation Maiden to strzelanka, w której kierujemy potężnie uzbrojonym wielkim robotem. Wcielamy się w nastolatkę, która objęła po ojcu stanowisko prezydenta Japonii i musi samodzielnie odeprzeć inwazje obcych wojsk.

Akcji | TPP | science fiction | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Liberation Maiden Premiera 3DS

31maja2012

producent: Grasshopper Manufacture

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Liberation Maiden to trójwymiarowa strzelanka, w której zasiadamy w kokpicie bojowego mecha. Opracowało ją studio Grasshopper Manufacture pod dowództwem twórcy znanego jako Suda51 (autor m.in. No More Heroes i Shadow of the Damned). Produkcja pierwotnie ukazała się w Japonii jako część zestawu Guild01. Niestety, tytuł ten nigdy nie wyszedł poza granice Kraju Kwitnącej Wiśni. Zamiast tego wszystkie cztery gry wchodzące w skład tego projektu ukazały się jako oddzielne pozycje sprzedawane w dystrybucji elektronicznej.

Akcja toczy na początku XXII wieku, a gracz wciela się w rolę Shoko Ozory, czyli uczennicy liceum, która staje się prezydentem Japonii po tym jak pełniący tę rolę jej ojciec zostaje zamordowany. Wkrótce potem Japonia staje się ofiarą inwazji wojsk wyposażonych w najnowocześniejszą technologię. Ozora zasiada więc w kokpicie mecha i wyrusza walczyć o swój kraj. Fabuła nie sili się na powagę i oferuje humor typowy dla produkcji Sudy51.

Gra prezentuje czysto japońskie podejście do tematyki wielkich robotów. Pojedynki toczone są zatem w szaleńczym tempie i najczęściej atakujemy kilku przeciwników jednocześnie, a ekran zapełniają wiązki laserów i wstęgi dymu ciągnące się za rakietami. Grafika jest w pełni trójwymiarowa, na planszach poza głównym celem każdej misji roi się również od zadań opcjonalnych. Kierując mechem mamy pełną swobodę lotu.

Pomiędzy misjami możemy oglądać atrakcyjnie animowane scenki przerywnikowe wykonane w stylu anime. Jednocześnie wszystkie dialogi wyposażone zostały we własne ścieżki audio i nie ma tu żadnych rozmów prowadzonych wyłącznie za pomocą tekstu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Liberation Maiden: 12+