Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS33DS
Okładka E.X. Troopers (PS3)
OkładkaE.X. Troopers (PS3)

E.X. Troopers

Strzelanka, w której akcja ukazana jest z perspektywy trzeciej osoby. Gra toczy się w tym samym świecie co seria Lost Planet, choć jednocześnie autorzy zaoferowali bardziej kreskówkowe i humorystyczne podejście do tematu.

Akcji | TPP | science fiction | TPS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

E.X. Troopers Premiera

22lis2012

PS3 3DS

producent: Capcom / Hexa Drive wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do E.X. Troopers

Fallout: New Vegas

Borderlands 2

Dark Void

E.X. Troopers to zręcznościowa strzelanka TPP. Grę wyprodukował wewnętrzy zespół deweloperski firmy Capcom, na czele którego stał Shintaro Kojima, znany z prac nad serią Monster Hunter.

Akcja gry toczy się w odległej przeszłośći, w tym samym uniwersum, co cykl Lost Planet, choć jednocześnie autorzy porzucili realistyczny styl tej marki i postawili na bardziej kreskówkową stylistykę. Również fabuła jest mniej poważna i koncentruje się na losach ucznia akademii wojskowej Brena Turnera. Zostaje on wplątany w konflikt pomiędzy śnieżnymi piratami, a obca rasą Akrid.

Gra jest dynamiczną strzelanką z kamerą umieszczoną za plecami postaci. Autorzy zadbali o to, aby w E.X. Troopers mogli dobrze się bawić nie tylko weterani strzelanek, ale również żółtodzioby. Podczas walk korzystamy z szerokiego arsenału różnorodnych narzędzi mordu, jak również z pancerza bojowego Gingira z zainstalowaną sztuczną inteligencją, która żywo dyskutuje z Brenem. Często też musimy opuścić kokpit i toczyć bitwy jak zwykły żołnierz piechoty, np. podczas infiltracji baz. W trakcie przygód spotkamy wiele ciekawych postaci, w tym TeeKee – śnieżną piratkę potrafiącą komunikować się z Akridami oraz zimnego profesjonalistę Chrisa Lanberta, z którym będziemy rywalizować o przywództwo w grupie.

Akcja osadzona została na planecie The EDN-3rd. Na jej powierzchni znajdziemy trzy bazy, każdą z własnymi cechami specjalnymi. Sami wybierzemy, która z nich stanie się centrum operacyjnym Brena, a pozostałe dwie zagospodarowane zostaną przez innych uczniów akademii. Fabuła opowiadana jest za pomocą mangowych scenek przerywnikowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe E.X. Troopers: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS3
3DS