Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2012, 11:26

Na PS3 i 3DS zmierza strzelanka E.X. Troopers firmy Capcom

Firma Capcom zapowiedziała osadzoną w uniwersum Lost Planet strzelankę E.X. Troopers. Gra zmierza na PlayStation 3 oraz 3DS.

Na PS3 i 3DS zmierza strzelanka E.X. Troopers firmy Capcom - ilustracja #1

Firma Capcom zapowiedziała zręcznościową strzelankę zatytułowaną E.X. Troopers, która powstaje z myślą o PlayStation 3 oraz konsoli przenośnej 3DS. Na czele zespołu deweloperskiego stoi Shintaro Kojima, znany z prac nad serią Monster Hunter.

Akcja gry toczyć się będzie w tym samym uniwersum, co cykl Lost Planet, choć jednocześnie autorzy porzucili realistyczny styl tej marki i postawili na bardziej kreskówkową stylistykę. Również fabuła ma być mniej poważna i skoncentruje się na losach ucznia akademii wojskowej Brena Turnera. Zostanie on wplątany w konflikt pomiędzy śnieżnymi piratami, a obca rasą Akrid.

Autorzy chcą, aby w E.X. Troopers mogli dobrze się bawić nie tylko weterani strzelanek, ale również żółtodzioby. Podczas walk wykorzystamy m.in. pancerz bojowy Gingira, z zainstalowaną sztuczną inteligencją, która będzie żywo dyskutowała z Brenem. Często też będziemy musieli opuścić kokpit i toczyć bitwy jak zwykły żołnierz piechoty, np. podczas infiltracji baz. W trakcie przygód spotkamy wiele ciekawych postaci, w tym TeeKee – śnieżną piratkę potrafiącą komunikować się z Akridami oraz zimnego profesjonalistę Chrisa Lanberta, z którym będziemy rywalizowali o przywództwo w grupie.

Akcja osadzona zostanie na planecie The EDN-3rd. Na jej powierzchni znajdziemy trzy bazy, każdą z własnymi cechami specjalnymi. Sami wybierzemy, która z nich stanie się centrum operacyjnym Brena, a pozostałe dwie zagospodarowane zostaną przez innych uczniów akademii. Fabuła opowiadana będzie za pomocą mangowych scenek przerywnikowych.

E.X. Troopers jest obecnie gotowy w około 60%, a japońska premiera zaplanowana została na koniec tego roku. Twórcy nie ujawnili, kiedy możemy spodziewać się edycji anglojęzycznej. Grywalna wersja dostępna ma być na imprezie Capcom Summer Jam, która odbędzie się pod koniec czerwca w Tokio. Wtedy zapewne dowiemy się znacznie więcej na temat mechanizmów rozgrywki i tła fabularnego.

Ruszyła już oficjalna strona projektu, ale obecnie dostępna jest jedynie w wersji japońskiej: