Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS43DSPS3WiiUX360SwitchXONE
Okładka Resident Evil: Revelations (PC)
OkładkaResident Evil: Revelations (PC)

Resident Evil: Revelations

Przygodowa gra akcji w konwencji survival-horroru. Resident Evil: Revelations jest spin-offową odsłoną cyklu Resident Evil, wykreowanego i rozwijanego przez koncern Capcom.

Przygodowe | TPP | survival horror | zombie | elementy logiczne | TPS | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium

Resident Evil: Revelations Premiera

27sty2012

3DS

21maj2013

PC X360 PS3 WiiU

29sie2017

PS4 XONE

28lis2017

Switch

producent: Capcom wydawca: Capcom wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Resident Evil: Revelations

Resident Evil 4 (2005)

State of Decay

Silent Hill: Homecoming

Resident Evil: Revelations to gra akcji utrzymana w konwencji survival horroru z doskonale znanej serii Resident Evil. Produkcja została przygotowana przez japońską firmę Capcom, czyli autorów marki. Pierwotnie Revelations trafiła na konsolę przenośną 3DS, ale z czasem została przeniesiona na inne platformy w podrasowanej wersji.

Fabularnie gra rozgrywa się między czwartą i piątą odsłoną głównej serii Resident Evil. W Revelations przenosimy się do roku 2005, aby towarzyszyć Jill Valentine oraz Parkerowi Luciani z nowopowstałej organizacji BSAA w poszukiwaniach Chrisa Redfielda oraz Jessici Sherawa. Para agentów trafia na statek Queen Zenobia, gdzie doszło do wybuchu epidemii wiruta T-Abyss, zamieniającego ludzi w potwory. Kampania solowa pozwala wcielić się w kilka postaci i zawiera też epizody toczące się w innych lokacjach – na przykład we włoskim miasteczku portowym.

Tworząc Resident Evil: Revelations twórcy starali się połączyć klimat i styl z początków serii Resident Evil z ulepszeniami wprowadzonymi w jej czwartej odsłonie. Zamiast dynamicznych scen akcji, otrzymujemy więc kameralną rozgrywkę, polegająca na eksploracji, szukaniu przedmiotów, rozwiązywaniu łamigłówek i walce z przeciwnikami. Capcom pokusił się o parę nowości – najważniejsze zmiany zaszły w systemie sterowania, pozwalającym na równoczesne bieganie i strzelanie. To pozwoliło przy okazji zwiększyć mobilność przeciwników.

Ważnym dodatkiem do kampanii solowej w Resident Evil: Revelations jest tzw. Raid Mode, czyli zestaw specjalnych misji, które można przechodzić w pojedynkę lub z jednym partnerem. Tryb wprowadza coraz trudniejsze wyzwana i zachęca do powtarzania zadań. Gracze mogą zwiększać szanse na przetrwanie poprzez zbieranie i ulepszanie sprzętu za zdobyte fundusze.

Konwersja gry z konsoli 3DS na większe platformy doczekała się wielu różnych dodatków. Capcom podniósł rozdzielczość grafiki do HD, podrasował system oświetlenia i przebudował modele postaci. Wspomniany Raid Mode został wzbogacony o nieznanego wcześniej potwora, nowe rodzaje broni oraz grywalnego bohatera (a konkretniej Hunka). Producent poprawił też poszczególne misje, między innymi zmieniając układ potworów.

Ostatnia modyfikacja 29 marca 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 1099 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 168 głosów czytelników.

Resident Evil: Revelations cena w dniu premiery: 94,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Resident Evil: Revelations

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Resident Evil: Revelations Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.7 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
3DS
PC
X360
PS3
WiiU
PS4
XONE
Switch