Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4PS3Switch3DSX360XONEWiiU
Okładka Resident Evil: Revelations (PC)

Resident Evil: Revelations

Przygodowa gra akcji w konwencji survival-horroru. Resident Evil: Revelations jest spin-offową odsłoną cyklu Resident Evil, wykreowanego i rozwijanego przez koncern Capcom.

Przygodowe | TPP | survival horror | zombie | elementy logiczne | multiplayer | TPS | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran

Okładka Resident Evil: Revelations (PC)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

27sty2012

3DS

21maj2013

PC X360 PS3 WiiU

29sie2017

PS4 XONE

28lis2017

Switch

Resident Evil: Revelations to gra akcji utrzymana w konwencji survival horroru z doskonale znanej serii Resident Evil. Produkcja została przygotowana przez japońską firmę Capcom, czyli autorów marki. Pierwotnie Revelations trafiła na konsolę przenośną 3DS, ale z czasem została przeniesiona na inne platformy w podrasowanej wersji.

Fabularnie gra rozgrywa się między czwartą i piątą odsłoną głównej serii Resident Evil. W Revelations przenosimy się do roku 2005, aby towarzyszyć Jill Valentine oraz Parkerowi Luciani z nowopowstałej organizacji BSAA w poszukiwaniach Chrisa Redfielda oraz Jessici Sherawa. Para agentów trafia na statek Queen Zenobia, gdzie doszło do wybuchu epidemii wiruta T-Abyss, zamieniającego ludzi w potwory. Kampania solowa pozwala wcielić się w kilka postaci i zawiera też epizody toczące się w innych lokacjach – na przykład we włoskim miasteczku portowym.

Tworząc Resident Evil: Revelations twórcy starali się połączyć klimat i styl z początków serii Resident Evil z ulepszeniami wprowadzonymi w jej czwartej odsłonie. Zamiast dynamicznych scen akcji, otrzymujemy więc kameralną rozgrywkę, polegająca na eksploracji, szukaniu przedmiotów, rozwiązywaniu łamigłówek i walce z przeciwnikami. Capcom pokusił się o parę nowości – najważniejsze zmiany zaszły w systemie sterowania, pozwalającym na równoczesne bieganie i strzelanie. To pozwoliło przy okazji zwiększyć mobilność przeciwników.

Ważnym dodatkiem do kampanii solowej w Resident Evil: Revelations jest tzw. Raid Mode, czyli zestaw specjalnych misji, które można przechodzić w pojedynkę lub z jednym partnerem. Tryb wprowadza coraz trudniejsze wyzwana i zachęca do powtarzania zadań. Gracze mogą zwiększać szanse na przetrwanie poprzez zbieranie i ulepszanie sprzętu za zdobyte fundusze.

Konwersja gry z konsoli 3DS na większe platformy doczekała się wielu różnych dodatków. Capcom podniósł rozdzielczość grafiki do HD, podrasował system oświetlenia i przebudował modele postaci. Wspomniany Raid Mode został wzbogacony o nieznanego wcześniej potwora, nowe rodzaje broni oraz grywalnego bohatera (a konkretniej Hunka). Producent poprawił też poszczególne misje, między innymi zmieniając układ potworów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 950 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 168 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 94,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Resident Evil: Revelations

Klasyfikacja PEGI Resident Evil: Revelations

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Resident Evil: Revelations

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core i5 2.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Recenzja gry Resident Evil: Revelations - survival horror wraca na dobre tory
Recenzja gry Resident Evil: Revelations - survival horror wraca na dobre tory

Recenzja 20 maja 2013, 13:00

Na szczególną uwagę zasługują starcia z bossami, które – jak zawsze w przypadku serii Resident Evil – zostały rewelacyjnie zaprojektowane. Pokonanie najtrudniejszych przeciwników wymaga nie tylko umiejętnego posługiwania się bronią, ale również sporo kombinowania i szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację. Każdy napotkany nieprzyjaciel ma na ciele słaby punkt, który musimy odkryć i wykorzystać, bo inaczej szybko zabraknie nam amunicji. Lekki niesmak pozostawia jednak wprowadzony w grze system uników. Aby nasz bohater ominął atak wrogiego mutanta, należy wcisnąć jeden z dwóch przycisków: strzałkę do przodu albo klawisz odpowiedzialny za obrót o 180 stopni. Pierwszy jest zupełnie nieintuicyjny, a naciśnięcie drugiego najczęściej kończy się odwróceniem do oponenta plecami i otrzymaniem ciosu między łopatki. Na szczęście można poruszać się podczas strzelania, co w przypadku serii Resident Evil wcale nie jest takie oczywiste.

3DS
PC
X360
PS3
WiiU
PS4
XONE
Switch