Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2014, 10:50

autor: Góral

Resident Evil: Revelations sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy

Przedstawiciel firmy Capcom poinformował na oficjalnym blogu koncernu, że gra Resident Evil: Revelations sprzedała się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Survival horror pierwotnie ukazał się na handheldzie 3DS, jednak w zeszłym roku zadebiutował także na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Wii U oraz komputerach PC.

Kilka dni temu japoński koncern Capcom opublikował swoje najnowsze wyniki finansowe. Pisaliśmy wtedy, że firma jest zadowolona ze sprzedaży większości swoich produkcji (oprócz Lost Planet 3), w tym także z Resident Evil: Revelations – odświeżonej wersji survival horroru znanego z handhelda 3DS, która w zeszłym roku ukazała się na konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Wii U oraz komputerach PC. W raporcie nie ujawniono jednak dokładnej ilości sprzedanych egzemplarzy, ale na blogu firmy podzielono się tą informacją. Gra znalazła na całym świecie ponad milion klientów. Co ciekawe, niemal 900 tys. egzemplarzy rozeszło się do końca czerwca 2013 roku, a pozostałe kopie powoli trafiały do kolejnych osób w drugim półroczu zeszłego roku.

Nie jest to może wynik powalający na kolana, ale włodarze fimy są z niego zadowoleni, w przeciwieństwie do blisko 5 mln sprzedanych egzemplarzy Resident Evil 6 (liczono na 7 mln). Co ciekawe, tytuł zebrał też lepsze recenzje niż „szóstka” (74 – 82 w przypadku Revelations, w porównaniu do 69 – 74 RE6 według średniej ocen w serwisie Metacritic), być może więc wpłynie to w jakiś sposób na przyszłość serii? To się dopiero okaże, ale warto wspomnieć, że pod koniec bieżącego miesiąca na komputerach PC ukaże się gra Resident Evil 4 HD.

Resident Evil: Revelations sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy - ilustracja #2Seria Resident Evil to kultowa marka wśród fanów gier typu survival horror. Pierwsza część trafiła na rynek w 1996 roku, w wersji na konsolę PlayStation, a w późniejszym czasie doczekała się konwersji m.in. na komputery PC. Do dnia dzisiejszego ukazało się sześć głównych odsłon serii i kilka pobocznych, w tym Resident Evil Code: Veronica X czy też Resident Evil Zero.

Za ojca serii uznaje się słynnego japońskiego projektanta gier wideo - Shinji Mikamiego, który współtworzył również takie tytuły jak Viewtiful Joe i Devil May Cry. Obecnie pracuje on w studiu Tango Gameworks, w którym tworzy wyczekiwany horror The Evil Within. Jego premiera odbędzie się w tym roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC.