Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2014, 19:55

autor: qjin

Resident Evil 4 Ultimate HD Edition wyjdzie na PC w przyszłym miesiącu

Firma Capcom dość niespodziewanie ogłosiła, że Resident Evil 4 Ultimate HD Edition, czyli najbardziej dopracowana wersja gry, ukaże się na PC pod koniec lutego 2014 roku. Survival horror ma być dostępny zarówno w wersji cyfrowej na platformie Steam, jak i w edycji pudełkowej. Poznaliśmy nie tylko szczegóły na temat zawartości czy wymagania sprzętowe, ale opublikowano również screeny i oficjalny zwiastun.

Firma Capcom postanowiła kolejny raz odświeżyć grę Resident Evil 4 - Resident Evil 4 Ultimate HD Edition wyjdzie na PC w przyszłym miesiącu - wiadomość - 2014-01-21
Firma Capcom postanowiła kolejny raz odświeżyć grę Resident Evil 4

Jeśli źle wspominacie swój pierwszy kontakt z Resident Evil 4 na PC, a chcielibyście wrócić do gry, to warto się trochę wstrzymać, gdyż firma Capcom planuje odświeżyć kolejny raz tę odsłonę popularnej serii survival horrorów. Ultimate HD Edtiion jest tworzone z myślą o posiadaczach komputerów osobistych i pojawi się w sprzedaży już za nieco ponad miesiąc. Tytuł ma być dostępny w wersji pudełkowej (tylko w Europie) oraz na platformie Steam, gdzie można już składać zamówienia przedpremierowe. Gra ma być podrasowana graficznie, dostosowana do monitorów panoramicznych i będzie działać w rozdzielczości HD w stałych 60 klatkach na sekundę – pod warunkiem, że spełniacie wymagania sprzętowe, które odnotowaliśmy poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Core 2 Duo 2,4 GHz lub Athlon X2 2,8 GHz
  • Pamięć operacyjna: 2 GB
  • Karta grafiki: GeForce 8800 GTS lub Radeon HD 4850
  • Dysk twardy: 15 GB
  • System operacyjny: Windows XP, Vista, 7 lub 8

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Core 2 Quad 2,7 GHz lub Phenom II X4 3 GHz
  • Pamięć operacyjna: 4 GB
  • Karta grafiki: GeForce GTX 560 lub lepsza
  • Dysk twardy: 15 GB
  • System operacyjny: Windows Vista, 7 lub 8

Resident Evil 4 Ultimate HD Edition jest grą Steamworks, co oznacza, że do jej uruchomienia będzie potrzebne konto na platformie firmy Valve. Wiązać się to będzie z kilkoma dodatkowymi funkcjami, takimi jak możliwość wysyłania zapisów stanu gry do chmury, automatyczne aktualizacje czy obsługa kontrolerów i możliwością zdobywania osiągnięć.

Resident Evil 4 opowiada historię niejakiego Leona S. Kennedy’ego, bohatera znanego chociażby z drugiej części serii, którego zadaniem jest ocalenie córki prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Udajemy się do miejsca pełnego krwiożerczych ludzi zainfekowanych wirusem Las Plagas. Zapowiedziana edycja będzie miała całą zawartość z poprzednich odświeżeń gry, włącznie z epilogiem Separate Ways.

Gra zostanie dostosowana do najnowszych komputerów osobistych - Resident Evil 4 Ultimate HD Edition wyjdzie na PC w przyszłym miesiącu - wiadomość - 2014-01-21
Gra zostanie dostosowana do najnowszych komputerów osobistych
Czy Resident Evil 4 Ultimate HD Edtion jest w stanie wzbudzić zainteresowanie po tylu latach od premiery pierwotnej wersji? - Resident Evil 4 Ultimate HD Edition wyjdzie na PC w przyszłym miesiącu - wiadomość - 2014-01-21
Czy Resident Evil 4 Ultimate HD Edtion jest w stanie wzbudzić zainteresowanie po tylu latach od premiery pierwotnej wersji?

Resident Evil 4 Ultimate HD Edition ujrzy światło dzienne 28 lutego 2014 roku. Produkcja pojawi się na wyłączność PC w cenie 19,99 euro (ok. 83 zł) lub dolarów (ok. 62 zł) w zależności od tego, w jakim sklepie zakupimy grę. Przy złożeniu zamówienia przedpremierowego otrzymacie również płytę ze ścieżką dźwiękową i album z grafikami koncepcyjnymi w wersji elektronicznej. Możliwe, że te dodatki pojawią się również w edycji pudełkowej.