Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2014, 08:58

autor: Draug

Dead Rising 3 trafił do sklepów w nakładzie miliona egzemplarzy

Firma Capcom ogłosiła, że gra Dead Rising 3 trafiła do sklepów w nakładzie 1 miliona egzemplarzy w ciągu miesiąca od premiery (która nastąpiła 22 listopada 2013, tak jak debiut Xboksa One). Jednocześnie w przypadku całego cyklu liczba ta przekroczyła 7 milionów.

Chociaż sporo już słyszeliśmy o wynikach sprzedaży samego Xboksa One, niewiele jeszcze powiedziano na temat tego, jak dobrze radzą sobie poszczególne gry na wspomnianą konsolę. Jako jedna z pierwszych trend ten przełamuje firma Capcom, która opublikowała właśnie materiał prasowy z osiągnięciami zdobytymi przez Dead Rising 3. Poinformowano w nim, że liczba egzemplarzy produkcji, jakie trafiły do sklepów (we wszystkich trzynastu krajach, gdzie najnowsza platforma sprzętowa firmy Microsoft jest obecnie dostępna), przekroczyła milion. Wymieniony rezultat osiągnięto w ciągu miesiąca od premiery tytułu (miała ona miejsce 22 listopada 2013 roku, równo z debiutem samej konsoli). Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że całkowita liczba wysłanych do sklepów egzemplarzy wszystkich odsłon cyklu Dead Rising na całym świecie przekroczyła 7 milionów. Co więcej, jego trzecia część stała się sześćdziesiątym drugim tytułem w dorobku Capcom, który osiągnął poziom miliona kopii na rynku (więcej gier mogących poszczycić się podobnym wynikiem znajdziecie tutaj).

Jeśli wierzyć recenzjom, Dead Rising 3 jest jednym z najbardziej udanych tytułów startowych na Xboksa One. - Dead Rising 3 trafił do sklepów w nakładzie miliona egzemplarzy - wiadomość - 2014-01-22
Jeśli wierzyć recenzjom, Dead Rising 3 jest jednym z najbardziej udanych tytułów startowych na Xboksa One.

Jak głoszą inne oficjalne źródła, wynik w postaci miliona kopii gry na rynku mniej więcej odpowiada oczekiwaniom, jakie miał wydawca względem najnowszej odsłony tego trzecioosobowego miksu slashera z shooterem z zombie w roli głównej. Japońska spółka spodziewała się bowiem, że przed końcem roku Dead Rising 3 sprzeda się w nakładzie 1,2 mln egzemplarzy – przy czym liczba ta dotyczy zarówno kopii fizycznych (pudełkowych), jak i cyfrowych. Co prawda, nie podano liczby egzemplarzy, które trafiły w ręce klientów (a nie tylko do sklepów), lecz wygląda na to, że była ona dostatecznie duża, by zadowolić Capcom.

Na koniec warto wspomnieć, że wczoraj wypuszczono pierwsze DLC do omawianej gry. Nosi ono tytuł Operation Broken Eagle i stanowi pierwszą odsłonę minicyklu nazwanego Untold Stories of Los Perdidos. Seria opowie kilka historii, których bohaterami będą inne postacie niż w „podstawce” – protagonistą pierwszego epizodu jest żołnierz Adam Kane, wysłany z zadaniem schwytania prezydenta Stanów Zjednoczonych. W jego przygodach pojawiają się niedostępne wcześniej rodzaje broni i stroje, a także nowy pojazd. Dodatek kosztuje 9,99 dolarów (w przeliczeniu ok. 30 zł).