Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2014, 13:49

Dead Rising 3 otrzymało 13 GB aktualizację i pierwsze fabularne DLC

Firma Capcom wypuściła dzisiaj pierwszy dodatek do gry Dead Rising 3 zatytułowany Operation Broken Eagle. Użytkownicy Xboksa One już wczoraj mogli rozpocząć pobieranie wymaganych do jego uruchomienia aż 13 GB aktualizacji. W DLC gracze wcielą się w nową postać.

W SKRÓCIE:
  • Dead Rising 3 otrzymało dzisiaj pierwsze rozszerzenie Operation Broken Eagle.
  • Operation Broken Eagle to pierwszy epizod serii DLC zatytułowanej Untold Stories of Los Perdidos.
  • Pierwsze rozszerzenie wyceniono na 9,99 dolara.

Od czasu premiery Dead Rising 3 gracze zamordowali 16 miliardów zombie, spędzając w grze łącznie ponad 15 milionów godzin. Czy to imponujące statystki – trudno powiedzieć, liczby te jednak będą rosły, gdyż dzisiaj debiutuje pierwsze rozszerzenie do tej survivalowej gry akcji. Operation Broken Eagle, bo tak zatytułowano DLC, jest pierwszym epizodem z serii dodatków pod nazwą Untold Stories of Los Perdidos. Od wczoraj użytkownicy konsoli Xbox One, na której zostało wydane Dead Rising 3, mogli pobierać aż 13 GB aktualizację, która nie tylko zawiera dodatek, ale także poprawia pewne błędy.

W rozszerzeniu gracze wcielą się w rolę Adama Kane’a, który wbrew swoim przekonaniom będzie musiał znaleźć i schwytać prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo pojawi się pięć kolejnych rodzajów broni, nowy pojazd, a także stroje dla głównego bohatera. Jak powiedzieli twórcy: „Chcieliśmy pokazać to, co wydarzyło się w fabule gry z punktu widzenia innych postaci, niż te, których dotyczy główna historia. Tak powstał pomysł na Untold Stories of Los Perdidos, czyli cztery dodatki, z których każdy skupia się na innej osobie i tym, jak jej opowieść wiąże się z Dead Rising 3. Uważamy, że to dobry pomysł, aby pozwolić graczom na takie spojrzenie z różnych perspektyw”. Jak wynika z rozmowy, dodatki poszerzą grę o nowe elementy tylko w trybie singleplayer, choć bronie będzie można wykorzystać także w rywalizacji z innymi graczami.

Twórcy również potwierdzili, że punkty doświadczenia zdobyte w dodatku będzie można łatwo przenieść do Dead Rising 3. Każde rozszerzenie będzie kosztować 9,99 dolara (ok. 30 zł), ale można zakupić od razu wszystkie w formie season pass za cenę 29,99 dolara (ok. 90 zł).

Gra Dead Rising 3 zadebiutowała wraz z nową konsolą Xbox One 22 listopada 2013 roku i jest jednym z tytułów dostępnych wyłącznie na tym sprzęcie. Zebrała całkiem przyzwoite recenzje, choć wśród użytkowników serwisu Metacritic otrzymała średnią ocenę 6,6. Może debiutujące DLC to zmieni?

Dead Rising 3 otrzymało pierwsze rozszerzenie Operation Broken Eagle - ilustracja #2Dead Rising to seria gier akcji TPP w konwencji survival-horroru, która zadebiutowała w 2006 roku na konsoli Xbox 360. Tytuł doczekał się kontynuacji w 2010 roku, tym razem także na PlayStation 3 i komputerach PC. Najnowsza, trzecia odsłona wróciła do korzeni i stała się produktem skierowanym tylko do użytkowników nowej konsoli Microsoftu – Xboksa One.