Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2014, 15:40

Renegade-X – twórcy darmowej strzelanki w świecie Command & Conquer przypominają o premierze bety

Niezależne studio Totem Arts, założone przez fanów serii Command & Conquer, opublikowało filmik z fragmentami rozgrywki i komentarzem jednego z deweloperów Renegade-X. W ten sposób autorzy przypomnieli o swoim projekcie i potwierdzili, że gra ta wejdzie w fazę beta 26 lutego. Tytuł będzie całkowicie darmowy.

W SKRÓCIE:
  • Renegade-X będzie całkowicie darmową strzelanką w świecie Command & Conquer.
  • Właśnie pokazano pierwszy fragment właściwej rozgrywkę.
  • Tytuł zaprojektowano w oparciu o technologię Unreal Engine 3.
  • Gra wejdzie w fazę otwartej bety 26 lutego.

Po wielu latach prac, gra Renegade-X już niedługo będzie dostępna dla szerokiego grona graczy. Jak informowaliśmy wcześniej, darmowa multiplayerowa strzelanka tworzona przez niezależne studio Totem Arts wejdzie w fazę otwartej bety pod koniec lutego. Dzisiaj publikujemy krótki fragment rozgrywki z komentarzem jednego z deweloperów. W ten sposób twórcy postanowili przypomnieli o sobie i potwierdzić gotowość do debiutu.

Renegade-X jest sieciową, darmową strzelanka z elementami strategicznymi, której akcja umiejscowiona została w świecie Command & Conquer. W trakcie rozgrywki gracze będą mogli łatwo zmieniać perspektywę z trzecioosobowej na pierwszoosobową, a w bitwach wezmą udział zarówno czołgi, jak i pojazdy latające. Każda ze stron będzie posiadała własną bazę, w której znajdą się kluczowe dla zwycięstwa budynki. Zadaniem graczy będzie pokonanie przeciwnika poprzez zniszczenie jego obiektów. Takie rozłożenie akcentów wywołuje skojarzenia z serią Battlefield (rozmach bitew i pojazdy), a także Natural Selection 2 (duża rola bazy i zasobów).

Przypomnijmy, że historia Renegade-X rozpoczęła się dawno temu, bo w 2007 roku, gdy grupa miłośników serii Command & Conquer postanowiła przygotować strzelankę umiejscowioną właśnie w tym uniwersum. Na początku roku 2012 wypuszczona została swego rodzaju zapowiedź właściwej gry – kampania dla jednego gracza o tytule Black Dawn. Spore opóźnienia w produkcji tłumaczy chyba fakt, że fani, którzy z czasem wspólnie założyli studio Totem Arts, pracują nad grą w czasie wolnym i to w formule non-profit. Może wydanie Renegade-X przyniesie twórcom na tyle duży sukces, że będą w stanie zająć się pracą nad kolejnymi grami w ramach pełnego etatu? Nie byłaby to pierwsza taka sytuacja. Choć to się dopiero okaże, to determinacja autorów już dzisiaj jest godna uwagi. Tym bardziej cieszy dzisiejszy filmik, zdradzający kolejne szczegóły.

Zdecydowanie warto podkreślić, że Renegade-X będzie grą całkowicie darmową, nie będzie więc żadnych możliwości zakupienia np. dodatkowych broni czy konta premium.

Premiera Renegade-X na pewno jest pewnym pocieszeniem dla fanów serii C&C w sytuacji, gdy pod znakiem zapytania stanęła nowa odsłona kultowego RTS-a. Gra Command & Conquer, bo tak zatytułowano ten projekt, najpierw została anulowana przez wydawcę, koncern Electronic Arts. Następnie wprawdzie poinformowano, że dokończy ją inne studio, ale ciągle niewiele więcej na ten temat wiemy. Na szczęście nie wpłynęło to na debiut niezależnej strzelanki, którą zamknięte studio Victory Games miało wspierać.

Czy twórcom Renegade-X uda się „zrewolucjonizować gatunek FPS-ów” jak szumnie zapowiadali? Przekonamy się już za miesiąc.