Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2013, 12:17

autor: Góral

Command & Conquer zostanie dokończone przez inne studio

Firma Electronic Arts poinformowała na stronie pomocy technicznej, że wstrzymane w zeszłym miesiącu prace nad grą Command & Conquer zostaną wznowione w innym studiu.

Command & Conquer - prace zostaną wznowione w innym studiu. - Command & Conquer zostanie dokończone przez inne studio - wiadomość - 2013-11-19
Command & Conquer - prace zostaną wznowione w innym studiu.

Pod koniec października dotarły do nas smutne wieści dotyczące gry Command & Conquer, ponieważ koncern Electronic Arts postanowił wstrzymać prace nad tym projektem. Dla wszystkich zawiedzionych osób mamy dziś nowe informacje, które sugerują, że to jeszcze nie koniec tej produkcji.

Na stronie wsparcia EA pojawił się wpis, w którym poinformowano o zwrocie pieniędzy testerom wersji alfa. Jednak pewien fragment tekstu wyraźnie zaznacza, że jeszcze usłyszymy o tej grze.

„Osoby, które kupiły grę The C&C Ultimate Collection otrzymają wcześniejszy dostęp do bety, gdy produkcja zostanie wznowiona w nowym studiu” – napisano w oświadczeniu.

We wcześniejszej informacji pisaliśmy, że studio Victory Games zawiodło graczy biorących udział w testach alfa. Fanom po prostu nie spodobał się kierunek, w którym podąża Command & Conquer. Prawdopodobnie był to główny powód wstrzymania prac. Dodatkowo firma Electronic Arts rozwiązała zespół.

Wychodzi więc na to, że produkcja, tworzona przez innego dewelopera, przejdzie poważne zmiany. Niestety nic więcej na ten temat nie wiemy i nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie poczekać na wyjaśnienia.

Command & Conquer miało być kolejną odsłoną popularnej serii gier strategicznych. W odróżnieniu od poprzedniczek, tytuł tworzony był w oparciu o model biznesowy free-to-play. Produkcja wykorzystywała technologię Frostbite autorstwa studia DICE. Silnik ten napędza między innymi ostatnie odsłony serii Battlefield czy też Need for Speed.