Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Renegade X (PC)
OkładkaRenegade X (PC)

Renegade X PC

Renegade-X

Sieciowa strzelanina FPS stanowiąca duchową kontynuację wydanej w 2002 roku gry Command & Conquer: Renegade. Akcja tytułu osadzona została w popularnym uniwersum C&C, a jego stworzeniem zajęło się stworzone przez fanów serii studio Totem Arts.

Akcji | science fiction | FPS | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Renegade X Premiera PC

26lutego2016

producent: Totem Arts wydawca: Totem Arts Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Renegade X to sieciowa strzelanka pierwszoosobowa, która czerpie garściami z uniwersum Command & Conquer. Produkcja została przygotowana przez studio Totem Arts, złożone z fanów wspomnianej serii. Amatorzy postawili przed sobą ambitne zadanie: stworzyć duchowego następcę Command & Conquer: Renegade. Pierwowzór z 2002 roku pokazał świat znany z wielu strategii czasu rzeczywistego od innej strony – w grze wcielaliśmy się w jednego z żołnierzy.

W Renegade X stajemy po stronie jednej z dwóch charakterystycznych frakcji - Global Defense Initiative (GDI) lub Brotherhood of Nod. Pierwsza z nich jest wojskową organizacją walczącą z terroryzmem. Druga reprezentuje zgoła odmienne podejście – to tajemniczy kult paramilitarny o globalnym zasięgu. Każda z grup dysponuje innymi budynkami, jednostkami wojskowymi oraz taktykami, dzięki czemu rozgrywka jest zróżnicowana.

Renegade X odróżnia się od innych strzelanek sieciowych z wielu powodów. Przede wszystkim, produkcja stara się łączyć cechy dynamicznej gry akcji z elementami strategii czasu rzeczywistego. Pola bitew są więc bardzo rozległe, a każda z drużyn dysponuje przeróżnymi środkami – od wielu broni, aż po pojazdy wszelkiej maści. To sprawia, że każda z potyczek zamienia się w prawdziwą wojnę, rozgrywaną na wielu frontach jednocześnie.

Produkcja rozpoczęła żywot jako modyfikacja do gry Unreal Tournament 3 i początkowo wymagała posiadania jej do działania. Później autorzy przeszli na Unreal Development Kit, dzięki czemu Renegade X stał się samodzielną grą. Na potrzeby projektu przygotowano krótką kampanię solową (Operation Black Dawn). Technologia firmy Epic Games i ogrom pracy włożony przez studio Totem Arts zaowocowały ładną oprawą graficzną tytułu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Renegade X: Odpowiednia dla każdego wieku.

Renegade X Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GTS 240 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7