Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Renegade X (PC)

Renegade X PC

Renegade-X

Sieciowa strzelanina FPS stanowiąca duchową kontynuację wydanej w 2002 roku gry Command & Conquer: Renegade. Akcja tytułu osadzona została w popularnym uniwersum C&C, a jego stworzeniem zajęło się stworzone przez fanów serii studio Totem Arts.

Akcji | science fiction | FPS | strzelanki

PC Windows
Okładka Renegade X (PC)

producent: Totem Arts

wydawca: Totem Arts

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26lutego2016

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Renegade X to sieciowa strzelanka pierwszoosobowa, która czerpie garściami z uniwersum Command & Conquer. Produkcja została przygotowana przez studio Totem Arts, złożone z fanów wspomnianej serii. Amatorzy postawili przed sobą ambitne zadanie: stworzyć duchowego następcę Command & Conquer: Renegade. Pierwowzór z 2002 roku pokazał świat znany z wielu strategii czasu rzeczywistego od innej strony – w grze wcielaliśmy się w jednego z żołnierzy.

W Renegade X stajemy po stronie jednej z dwóch charakterystycznych frakcji - Global Defense Initiative (GDI) lub Brotherhood of Nod. Pierwsza z nich jest wojskową organizacją walczącą z terroryzmem. Druga reprezentuje zgoła odmienne podejście – to tajemniczy kult paramilitarny o globalnym zasięgu. Każda z grup dysponuje innymi budynkami, jednostkami wojskowymi oraz taktykami, dzięki czemu rozgrywka jest zróżnicowana.

Renegade X odróżnia się od innych strzelanek sieciowych z wielu powodów. Przede wszystkim, produkcja stara się łączyć cechy dynamicznej gry akcji z elementami strategii czasu rzeczywistego. Pola bitew są więc bardzo rozległe, a każda z drużyn dysponuje przeróżnymi środkami – od wielu broni, aż po pojazdy wszelkiej maści. To sprawia, że każda z potyczek zamienia się w prawdziwą wojnę, rozgrywaną na wielu frontach jednocześnie.

Produkcja rozpoczęła żywot jako modyfikacja do gry Unreal Tournament 3 i początkowo wymagała posiadania jej do działania. Później autorzy przeszli na Unreal Development Kit, dzięki czemu Renegade X stał się samodzielną grą. Na potrzeby projektu przygotowano krótką kampanię solową (Operation Black Dawn). Technologia firmy Epic Games i ogrom pracy włożony przez studio Totem Arts zaowocowały ładną oprawą graficzną tytułu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Renegade X

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Renegade X

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GTS 240 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Renegade X - darmowa fanowska wersja Command & Conquer: Renegade z nową aktualizacją
Renegade X - darmowa fanowska wersja Command & Conquer: Renegade z nową aktualizacją

wiadomość9 lipca 2015

Twórcy gry Renegade X, będącej fanowskim wcieleniem Command & Conquer: Renegade z 2002 roku, udostępnili kolejną aktualizację swojej produkcji, która od 2014 roku dostępna jest w ramach otwartych beta testów. Poinformowano także, że wraz z kolejnym patchem zadebiutuje pełna wersja tytułu.

Renegade-X – start bety duchowego spadkobiercy Command & Conquer: Renegade
Renegade-X – start bety duchowego spadkobiercy Command & Conquer: Renegade

wiadomość26 lutego 2014

Renegade-X, strzelanka FPP/TPP, będąca duchowym spadkobiercą gry Command & Conquer: Renegade, zadebiutowała na rynku w ramach otwartych beta testów - poinformowali twórcy produkcji, studio Totem Arts. Oczywiście to nie koniec prac nad projektem tworzonym przez fanów od 2007 roku. Deweloperzy szykują już kolejne poprawki i usprawnienia.

Renegade-X – twórcy darmowej strzelanki w świecie Command & Conquer przypominają o premierze bety
Renegade-X – twórcy darmowej strzelanki w świecie Command & Conquer przypominają o premierze bety

wiadomość21 stycznia 2014

Niezależne studio Totem Arts, założone przez fanów serii Command & Conquer, opublikowało filmik z fragmentami rozgrywki i komentarzem jednego z deweloperów Renegade-X. W ten sposób autorzy przypomnieli o swoim projekcie i potwierdzili, że gra ta wejdzie w fazę beta 26 lutego. Tytuł będzie całkowicie darmowy.

Renegade X, fanowska strzelanina w świecie Command & Conquer, zadebiutuje w lutym 2014 roku
Renegade X, fanowska strzelanina w świecie Command & Conquer, zadebiutuje w lutym 2014 roku

wiadomość27 listopada 2013

Renegade X to strzelanina, której akcja umiejscowiona została w jednym z uniwersów serii Command & Conquer. Produkcja tworzona jest przez fanów C&C zrzeszonych w studiu Totem Arts, a jej premiera odbędzie się 26 lutego 2014 roku.

Renegade X – pierwszy filmik z trybu multiplayer z nieoficjalnego spadkobiercy Command & Conquer: Renegade
Renegade X – pierwszy filmik z trybu multiplayer z nieoficjalnego spadkobiercy Command & Conquer: Renegade

wiadomość14 października 2012

Grupa fanów odpowiedzialna za Renegade X, czyli nieoficjalnego spadkobiercę gry Command & Conquer: Renegade wypuściła nowy, ponad dwudziestominutowy, materiał video, będący pierwszy zapisem rozgrywek w trybie multiplayer.