Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2011, 12:17

Fanowska przeróbka Command & Conquer: Renegade zadebiutuje w styczniu

Mamy dobre wieści dla miłośników uniwersum Tiberium. Twórcy duchowego spadkobiercy gry Command & Conquer: Renegade zdradzili wreszcie jego datę premiery.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o Renegade X: Black Dawn, czyli tworzonym przez fanów duchowym spadkobiercy Command & Conquer: Renegade. Teraz poznaliśmy wreszcie datę premiery tego projektu. Autorzy ogłosili, że zostanie on wypuszczony 28 stycznia przyszłego roku.

Fanowska przeróbka Command & Conquer: Renegade zadebiutuje w styczniu - ilustracja #1

Renegade X: Black Dawn powstaje w oparciu o Unreal Development Kit, więc do działania nie będzie wymagał posiadania żadnych innych gier. Mechanika zabawy stanowić ma połącznie trzecioosobowej strzelanki z elementami RTS. W wersji, która pojawi się w styczniu dostępny będzie jedynie tryb dla pojedynczego gracza w postaci mini-kampanii. Jej fabuła opowie o operacji sił GDI (Global Defense Initiative), w ramach której elitarne odziały zostają wysłane na wyspę na Morzu Czarnym. W miejscu tym rzekomo zlokalizowana jest sekretna baza Bractwa Nod. Dowódcą podczas tej misji będzie Kapitan Nick „Havoc" Parker i to właśnie w niego wcielą się gracze.

Kampania nie będzie zbyt długa i stanowić ma przedsmak tego, co nas czeka w przyszłości. Cały projekt, zatytułowany po prostu Renegade X, jest bowiem tworzony głównie z myślą o rozgrywkach multiplayer i wersja obsługująca ten tryb wydana zostanie w późniejszym terminie. Z okazji ujawnienia terminu premiery Black Dawn wypuszczono nowy zwiastun:

Warto dodać, że Renegade X nie będzie jedynie prostą kalką Command & Conquer: Renegade. Zamiast tego autorzy zamierzają wprowadzić sporo nowości i ulepszeń. Możemy spodziewać się m.in. poprawionego systemu walki piechoty, bardziej otwartych map i większej liczby opcji taktycznych.

Trzeba przyznać, że po latach posuchy nadchodzą wreszcie dobre czasu dla fanów Command & Conquer. W ostatnim czasie poznaliśmy nie tylko datę premiery Renegade X, ale ujawnione również zostały dwie nowe odsłony cyklu w postaci Command & Conquer: Generals 2 i przeglądarkowego Command & Conquer: Tiberium Alliances.