Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2011, 10:50

Renegade X – fanowska przeróbka Command & Conquer: Renegade wygląda obiecująco

Miłośnicy Command & Conquer powinni zwrócić uwagę na fanowski projekt Renegade X, który ma być duchową kontynuacją gry akcji Command & Conquer: Renegade. Połączenie strzelanki pierwszoosobowej z elementami taktycznymi wygląda naprawdę obiecująco. Twórcy przedsięwzięcia chcą odtworzyć klasyczną kampanię solową i rozwinąć tryb multiplayer.

W sieci pojawiły się nowe materiały z fanowskiego projektu Renegade X, czyli amatorskiej przeróbki nieco zapomnianej, ale ciekawej gry akcji Renegade, która rozgrywała się w uniwersum znanym ze strategii czasu rzeczywistego Command & Conquer. Twórcy odświeżonej wersji produkcji przekonują, że prace idą dobrze i wkrótce powinny zostać ukończone. Efekty wyglądają obiecująco.

Nowy materiał omawia postępy ekipy i prezentuje między innymi fragment kampanii solowej Operation Black Dawn, która podobno jest na ukończeniu. Amatorscy twórcy planują też wypuścić samodzielny pakiet poświęcony rozgrywce multiplayer. Gra ma być dopracowaną taktyczną strzelanką, łączącą akcję z elementami strategii czasu rzeczywistego.

Do tej pory ekipa skupiała się na modach do serii Unreal Tournament. Po wypuszczeniu pakietu Unreal Development Kit przez firmę Epic Games, postanowiono skorzystać z tego rozwiązania. To znaczy, że Renegade X pojawi się jako pełnoprawny i odrębny produkt. Podobno autorzy są w dobrych relacjach z Electronic Arts, więc nie ma obawy o zablokowanie projektu ze strony wydawcy.

Renegade X zapowiada się nieźle, bo jego twórcy chcą połączyć specyfikę i klimat Command & Conquer: Renegade z własnymi pomysłami. Zobaczymy więc lepszy system walki piechoty, bardziej otwarte mapy i nowe możliwości taktyczne. Już teraz gra wygląda bardzo przyjemnie.

Command & Conquer: Renegade to strzelanka pierwszoosobowa z 2002 roku, w której mogliśmy spojrzeć na pole bitwy z perspektywy żołnierza. W kampanii solowej zaserwowano znajomo wyglądające lokacje i bazy, a w trybie multiplayer hybrydę strzelanki z elementami strategii.

  1. Oficjalna strona Renegade X