Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2011, 11:00

autor: Sarge

Portal 2 za 50 złotych na Steam

Użytkownicy platformy Steam mogą w najbliższym czasie ściągnąć grę Portal 2 za połowę standardowej ceny. Produkcja studia Valve ukazała się w kwietniu bieżącego roku, a wczoraj doczekała się darmowego dodatku DLC.

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam wystartowała kolejna promocja w ramach akcji „Szaleństwo w środku tygodnia”. Za połowę dotychczasowej ceny można kupić grę Portal 2, która wczoraj doczekała się darmowego dodatku DLC o nazwie Peer Review.

Wydaną w kwietniu bieżącego roku produkcję studia Valve można obecnie pobrać za 11,24 euro (ok. 50 złotych). To znacznie lepsza oferta od tej znanej z polskich sklepów. Ważną informacją jest fakt, że edycja ze Steama jest dostępna także w polskiej kinowej wersji językowej (napisy). Większość produkcji w tej usłudze pozbawianych jest rodzimej lokalizacji.

Portal 2 za 50 złotych na Steam - ilustracja #1

Możliwy jest również zakup dwóch egzemplarzy gry, z czego drugi wykorzystamy jako prezent dla znajomego. Przeceniony został też zestaw składający się z obu części Portal. Pierwsza odsłona serii była niedawno oferowana za darmo na Steamie. Pełne zestawienie promocyjnych cen prezentuje się następująco (oferta kończy się o godzinie 1:00 w nocy z czwartku na piątek):

  1. Portal 2 – 11,24 euro (ok. 50 złotych) – obniżka o 50%;
  2. Portal 2 Two Pack – 19,99 euro (ok. 88 złotych) – obniżka o 50%;
  3. Portal Bundle – 13,49 euro (ok. 60 złotych) – obniżka o 50%.

Portal 2 jest kontynuacją nietypowej gry logicznej, której pierwowzór dostępny był w ramach pamiętnego pakietu The Orange Box. Akcję obserwujemy tutaj z perspektywy pierwszej osoby, a kluczowym elementem w poszczególnych zagadkach jest wykorzystywanie tytułowych portali, które przenoszą gracza w wybrane przez niego miejsca. Sporym atutem jest rozbudowany tryb kooperacyjny, w którym mamy do czynienia z odrębną kampanią o zupełnie innej fabule i wyzwaniach.

  1. Recenzja gry Portal 2
  2. Video Recenzja – Komentarz: Portal 2 wymiata
  3. Gramy! – Portal 2 – tryb pojedynczego gracza
  4. Gramy! – Gramy! Extra – Portal 2: Pecet vs PS3!
  5. Gramy! – Portal 2 – początek rozgrywki