Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2011, 11:37

autor: Kono

Alan Wake 2, Saints Row 4 i nowe Call of Duty. Czy przyszedł już czas na następną generację konsol?

W sieci ponownie zawrzało od plotek dotyczących nowej generacji konsol. Tym razem doniesienia pochodzą z magazynu Xbox World oraz ogłoszenia o pracę na stronie firmy Treyarch.

Plotki o nowej generacji konsol pojawiają się w sieci co jakiś czas. Na temat następcy Xboksa 360 wypowiadali się już przedstawiciele Microsoftu oraz pracownicy AMD. Natomiast wczoraj pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że nad grami nowej generacji pracują studia deweloperskie powiązane z producentem Xboksa 360.

Jednym ze źródeł owych plotek jest magazyn Xbox World. Redaktorzy czasopisma donieśli, że kilka studiów deweloperskich blisko związanych z firmą Microsoft pracuje ciężko nad stworzeniem produkcji na następcę Xboksa 360. Wśród nich są podobno takie zespoły jak Rare, Lionhead i Turn 10. Taki stan rzeczy miałby być przyczyną tego, że fińskie studio Remedy Entertainment nabrało wody w usta i nie zdradza praktycznie żadnych szczegółów dotyczących gry Alan Wake 2, która ponoć tworzona jest z myślą o „Xboksie 720”.

Alan Wake 2, Saints Row 4 i nowe Call of Duty. Czy przyszedł już czas na następną generację konsol? - ilustracja #1

W tym samym magazynie pojawiły się również pierwsze doniesienia dotyczące Saints Row 4. Według nich, firma THQ planuje wydanie kolejnej części gangsterskiej serii, a platformą docelową ma być następca Xboksa 360. Warto zaznaczyć, że wciąż czekamy na oficjalną premierę Saints Row: The Third (debiut w połowie listopada), a inna gra z tej serii, Saints Row: Money Shot, została zapowiedziana jako tytuł na Xbox Live Arcade.

To jednak nie wszystkie informacje mówiące o nowej generacji konsol. Studio Treyarch również przyczyniło się do podgrzania atmosfery. Na oficjalnej stronie dewelopera pojawiło się bowiem ogłoszenie, w którym firma z Kalifornii poszukuje programisty. Jego zadaniem będzie „wprowadzenie popularnej serii gier na nową konsolę”. Oczywiście nie podano żadnych szczegółów, jednak można się domyślać, że chodzi tutaj najprawdopodobniej o kolejną odsłonę cyklu Call of Duty.

Obecna generacja rządzi na rynku dłużej niż poprzednie. Firma Sony otwarcie mówiła o 10-letnim cyklu życia PlayStation 3, a jednym z zadań Kinecta było wydłużenie żywotności Xboksa 360. Niemniej jednak deweloperzy coraz częściej wspominają o tym, że czują się ograniczani możliwościami technologicznymi obecnego sprzętu, który nie pozwala im w pełni rozwinąć skrzydeł.

Warto na koniec przypomnieć sobie słowa Chrisa Lewisa, który powiedział: „Wydaje mi się, że jesteśmy już bliżej niż dalej końca cyklu życia naszej konsoli. Nie mogę powiedzieć, że nowa generacja sprzętu nie pokryje się z okresem trwania obecnej”. Niewykluczone więc, że plotki sugerujące prezentację następcy Xboksa 360 na przyszłorocznych targach E3 okażą się prawdą.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.