Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2011, 12:15

autor: Sarge

Poważne problemy techniczne pecetowej wersji gry Rage

Wydana wczoraj w Stanach Zjednoczonych pecetowa wersja gry Rage okazała się wyjątkowo niedopracowana pod względem technicznym. Gracze mają duże kłopoty z poprawnym wyświetlaniem oprawy graficznej. Wydawca sugeruje, w jaki sposób można załagodzić problem.

Ledwo wczoraj miała miejsce amerykańska premiera długo oczekiwanej gry Rage, a Internet zalała fala krytycznych opinii w stosunku do pecetowej wersji. Okazuje się, że spora część graczy ma duże problemy z poprawnym wyświetlaniem oprawy graficznej. Firma Bethesda Softworks postanowiła odpowiedzieć na te zarzuty.

Komputerowa edycja Rage cierpi przede wszystkim na ciągłe wczytywanie się tekstur. Problem najlepiej ukazany jest na widocznych w tej wiadomości filmach, które zostały nagrane przez nabywców produkcji studia id Software. Za każdym obróceniem się głównego bohatera w grze, widzimy słabej jakości tekstury, które dopiero po chwili są zastępowane bardziej szczegółowymi odpowiednikami.

Wydawca stwierdził, że najwięcej takich problemów mają posiadacze kart graficznych firmy AMD/ATI. Winowajcą wydają się być sterowniki Catalyst 11.10 Preview, dedykowane wersji beta gry Battlefield 3. W związku z tym zaleca się zainstalowanie najnowszych driverów. Podobna rada została zresztą udzielona także zwolennikom koncernu Nvidia.

Oczywiście nie oznacza to całkowitego wyeliminowania wszystkich niedoróbek. Twórcy będą pracować nad poprawą kodu i pozostaje mieć nadzieję, że do czasu europejskiej premiery wszystko będzie działać jak należy. Przypomnijmy, że Rage w naszym kraju ukaże się w ten piątek. W najbardziej komfortowej sytuacji wydają się być posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360, gdyż nie muszą zmagać się z podobnymi błędami.

Osoby chcące jeszcze bardziej poprawić wydajność gry, powinny zajrzeć do odpowiedniego wątku na forum Steam. Wypisano tam kilka komend do wpisania za pośrednictwem konsoli Steama. Mają one pozytywnie wpłynąć na pewne efekty, co może być jedynym sensownym sposobem do czasu wydania oficjalnej łatki. Warto dodać, że poszczególne zmiany musimy wprowadzać za każdym uruchomieniem produkcji studia id Software.

Rage to w głównej mierze przedstawiciel pierwszoosobowych strzelanin, ale nie brakuje tu elementów gier wyścigowych i przygodowych. Akcja została osadzona w postapokaliptycznym świecie, a my w czasie zabawy przemierzamy zdewastowane pustkowia. Tytuł charakteryzuje się bardzo dobrą oprawą graficzną, działającą na silniku id Tech 5.